Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Przedszkole Gminne im. Jana Pawła II w Iwoniczu-Zdroju

ul. Słoneczna 30, 38-440 Iwonicz-Zdrój
tel.: 13 43 502 41
przedszkole.iz@interia.pl
www.przedszkolejp2.iwonicz-zdroj.pl
www.przedszkole-jp2.pl

Dyrektor – Krystyna Włodarczyk

O nas

Przedszkole w Iwoniczu-Zdroju istnieje od ponad 50 lat. Budynek przedszkola usytuowany jest w centrum uzdrowiska. Obok przedszkola znajduje się ogrodzony plac zabaw, który wraz z budynkiem został gruntownie wyremontowany w 2005 roku. Obok budynku w 2006 roku został posadzony dąb szypułkowy na pamiątkę pierwszej rocznicy nadania imienia placówce.
Do przedszkola uczęszcza 60 dzieci z terenu gminy. Są one podzielone na trzy grupy (oddziały). Od początku istnienia placówce dyrektorowali (Antonina Rysz, Halina Rysz, Lidia Kuliga i obecnie Krystyna Włodarczyk).
Od 2005 roku placówka nosi zaszczytne imię Jana Pawła II. Uroczystości odbyły się 18 maja w rocznicę 85 urodzin patrona. Mszy Św. przewodniczył Bp Adam Szal. Placówka posiada Izbę Pamięci, w której są gromadzone pamiątki związane z patronem przedszkola. Dzięki temu przedszkolaki mają codzienny kontakt z papieskimi pamiątkami. Również mieszkańcy Iwonicza i okolicznych miejscowości oraz przebywający w uzdrowisku kuracjusze i wczasowicze chętnie odwiedzają Izbę Pamięci(jedyną tego typu w polskich uzdrowiskach). Wśród gości, którzy odwiedzili przedszkole i Izbę Pamięci, byli m. in: abp Edward Nowak z Watykanu, ks. Lech Piechota z Watykanu, abp Józef Michalik-Metropolita Przemyski przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, prof. Gabriel Turowski z Krakowa – długoletni przyjaciel Karola Wojtyły – Jana Pawła II.
Przedszkole zostało wpisane do ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Nadrzędnym celem przedszkola jest szczęście i uśmiech dziecka. A biorąc sobie za Patrona Jana Pawła II-placówka propaguje wartości, które głosił: miłość, dobroć, tolerancję, poszanowanie każdego człowieka.
Wychowankowie przedszkola uczestniczą w wielu imprezach i uroczystościach oraz zawodach i konkursach otrzymując szereg nagród i wyróżnień na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Dbając o wszechstronny rozwój swoich wychowanków przedszkole organizuje szereg dodatkowych zajęć:
-język angielski,
-rytmika,
-kółko plastyczne,
-zuchy.

Przedszkole corocznie włącza się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Od 2001 roku organizowany jest festyn rodzinny „Mama, tata i ja”. Dla mieszkańców i kuracjuszy corocznie dzieci wystawiają jasełka. Od 2006 roku wydawana jest przedszkolna gazetka „Nowinki przedszkolnej rodzinki”. Prowadzona jest kronika placówki.
Placówka posiada hymn oraz wypracowane tradycje: birety absolwenta, tableau, polonez.