Miejski basen kąpielowy

Godziny otwarcia:    10:00 – 18:00

Cennik – sezon 2020
Dorośli
10 zł
Dzieci i młodzież do lat 18
6 zł
Dzieci do trzech lat
bezpłatnie
Bilety zachowują ważność przez cały dzień, co znaczy, że można na przykład wyjść i wrócić ponownie na basen wieczorem (do godz. 18:00).

Kąpielisko znajduje się przy Alei Leśnej w Iwoniczu-Zdroju. Oddane do użytku 1 lipca 2019 roku. Nowy basen kosztował 2 miliony 700 tys. złotych i został wybudowany z unijnym wsparciem. Z kąpieliska cieszą się kuracjusze, turyści i mieszkańcy Iwonicza-Zdroju.

Basen posiada kształt dwóch połączonych ze sobą prostokątów przedzielonych niską ścianą znajdującą się pod wodą która dzieli basen na dwie zasadnicze części: głębszą o wymiarach 18,00m x 13,00m i głębokości od 0,8m do 1,4m  przeznaczonej dla osób dorosłych, młodzieży i starszych dzieci oraz płytkiej o wymiarach 12,00m x 10,00m i głębokości od 0,3m do 0,5 m przeznaczonej dla dzieci najmłodszych.

Poziom lustra wody znajduje się na wysokość 406,5 mnpm. Basen jest oświetlony oraz  ogrodzony od pozostałej części działki ogrodzeniem. Posiada dwa wejścia – główne od strony południowo-wschodniej wyposażone w brodzik do dezynfekcji stóp oraz prysznic natomiast drugie wejście od strony północno-wschodniej służy jako wejście pomocnicze.

Dodatkowym uzupełnieniem funkcji rekreacyjnej jest grzybek wodny zlokalizowany w części płytszej basenu oraz zjeżdżalnia wodna Anakonda w części głębszej. Na terenie basenu zlokalizowany jest budynek basenowy gdzie w części dolnej znajdują się WC, prysznice, przebieralnia i szatnie, natomiast w część górnej zlokalizowana jest mała gastronomia.

Do dyspozycji gości jest również altana z drewna struganego, poidełko wody mineralnej przy budynku basenowym oraz plac zabaw – statek piracki dla najmłodszych dzieci. Na terenie basenu rozpoczyna swój bieg ścieżka edukacyjna która biegnie w kierunku źródła Bełkotka opisująca historię, kulturę i przyrodę Iwonicza-Zdroju.

Na terenie kąpieliska działa kawiarnia Zaczątek – zobacz więcej

Powiększ litery
Zmień kontrast