Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Dzień Flagi w Przedszkolu Gminnym w Iwoniczu-Zdroju

Dzień Flagi w Przedszkolu Gminnym w Iwoniczu-Zdroju
Dzień Flagi w Przedszkolu Gminnym w Iwoniczu-Zdroju

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego ważnego święta dla każdego Polaka. Z tej okazji były ubrane w barwy narodowe, malowały 10 metrową flagę. Przygotowały także mniejsze flagi, które rozdawały mieszkańcom Iwonicza-Zdroju, kuracjuszom oraz przedstawicielom różnych zawodów.

Zachęcamy do uczczenia Dnia Flagi poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie oraz do zapoznania się z przygotowanym przez MSWiA miniprzewodnikiem „Biało-Czerwona”, który to wskazuje m. in. różnice między flagą a barwami narodowymi. Flaga Rzeczypospolitej Polskiej składa się z dwóch poziomych pasów równej szerokości, białego  u  góry i czerwonego u dołu, w proporcjach 5:8. Powszechny zwyczaj umieszczania napisów i rysunków przez kibiców obserwujących zawody sportowe jest dopuszczalny wyłącznie na barwach narodowych.