Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Aktywny czwartek w Przedszkolu w Iwoniczu-Zdroju

Aktywny czwartek w Przedszkolu w Iwoniczu-Zdroju
Aktywny czwartek w Przedszkolu w Iwoniczu-Zdroju

Zgodnie z comiesięczną „tradycją” dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach w ramach cyklu „Aktywny Przedszkolak”, których celem jest rozbudzanie aktywności poznawczych dzieci i ciekawości świata.

Dzieci z grupy średniaków wykonywały dzisiaj doświadczenia z solą. Rozpoczęły od zagadek smakowych – sól smakowała wszystkim, poznały różne rodzaje soli, jej zastosowanie. Było wiele ciekawych doświadczeń: dzieci rozpuszczały sól w ciepłej i zimnej wodzie,  wykonały eksperyment z jajkiem, podnosiły kostkę lodu przy pomocy sznurka i soli. Ciekawy okazał się eksperyment z wybuchowym wulkanem oraz słoiczkiem z roztworem solnym, w którym będziemy czekali na tworzące się kryształki. Na koniec zajęć dzieci barwiły sól za pomocą kolorowej kredy czego efektem jest „Tęczowy słoiczek”.

Natomiast dzieci z grypy starszaków wzięły udział w zajęciach pod hasłem „Gdy jest ciemno”. Dzieci oglądały czarną księgę kolorów, która pomaga wyobrażać sobie kolory oraz uświadamia, że nie wszyscy mogą zobaczyć świat w związku z różnym dysfunkcjami wzroku. Przedszkolaki mogły zobaczyć i poczuć jak osoby niewidome czytają pismo brajla. Poznały również jak funkcjonuje świat w ciemności (miasto, ocean, lotnisko, zwierzęta leśne). Pokonywały tor przeszkód z zasłoniętymi oczami. Wykonywały lunety, które rzucają cienie na ścianie. Oglądały książki, które można eksplorować dzięki podświetlaniu latarką kartek. Rysowały wzory na podświetlanych pojemnikach oraz rozpoznawały przedmioty poprzez dotyk. Wszystkie zabawy bardzo spodobały się dzieciom i chętnie w ciągu całego dnia sięgały po zabawy z dzisiejszych zajęć.