Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

„Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwonką”

„Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwonką”
„Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwonką”

Przedszkolaki z Iwonicza -Zdroju biorą  udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „SZLACHETNIE I ZDROWO Z MAŁPKĄ IWONĄ”. Ma on na celu kształtowanie postaw szlachetności, dbałości o zdrowie, odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz integrację zespołu klasowego i współpracę placówek oświatowych.

Pierwsze z dziesięciu zadań,  sprawdzało wiedzę z zakresu kulturalnego powitania i pożegnania oraz zasad właściwego zachowania. Dzieci wykonały Gaj Życzliwości.W zadaniu  drugim dzieci przypomniały sobie zasady mycia rąk, wykonały eksperyment z „uciekającymi bakteriami” oraz ćwiczenia praktyczne  „Jak należy myć prawidłowo ręce” –  za pomocą rękawiczek gumowych i farb.Zadanie trzecie to przygotowanie kartek okolicznościowych  z życzeniami dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Iwoniczu z okazji „Dnia Seniora”. Kolejne zadanie programu edukacyjnego  poruszało bardzo ważny temat emocji. Chcąc pomóc dziecku w kształtowaniu świata uczuć musimy od najmłodszych lat uczyć je asertywności i umiejętności okazywania emocji .