Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wycieczka do Godowej

Wycieczka do Godowej
Wycieczka do Godowej

Przepiękna pogoda była dodatkowym atutem wycieczki.  Dobre humory i wspaniały nastrój dopisywał wszystkim.  Po przyjeździe na miejsce dzieci zostały przywitane przez gospodarzy, którzy opowiedzieli im o wszelkich dostępnych atrakcjach jakie posiada Zagroda.

Atrakcji tego dnia było co niemiara. Dzieci miały okazję przejechać się bryczką zaprzęgniętą w dwa koniki po leśnych dróżkach, gdzie podziwiały piękno ojczystej przyrody. Po powrocie do zagrody przedszkolaki zbierały dynie, a następnie wybierały najpiękniejszą dynię, którą później zabrały do przedszkola. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć jak hoduje się i pielęgnuję zwierzęta żyjące w gospodarstwie. Poznały różne zwierzęta gospodarskie takie jak: świnka wietnamska, konie, kozy,owce i króliki. Oglądały zwierzęta z bliska, a chętni mogli je nakarmić i pogłaskać. Później przyszedł czas na zdobywanie wiedzy i ćwiczenie umiejętności w zakresie kiszenia kapusty. Uszatkowaną, przyprawioną i ubitą kapustę w słoikach dzieci zabrały ze sobą do domu. Po pracach przyszedł czas na zabawę i relaks. Uciechom nie było końca. Dzieci bawiły się na placu zabaw: huśtały się na huśtawkach, woziły się na wózkach, łowiły drewniane rybki i próbowały swoich sił w „dojeniu sztucznej krowy”.

Przedszkolaki bardzo przyjemnie spędziły wspólnie czas w Zagrodzie Szmer zdobywając nową wiedzę i umiejętności. Wycieczka okazała się wspaniałą przygodą. Dzieci obiecały , że chętnie tu powrócą.