Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Aktywny czwartek

Aktywny czwartek
Aktywny czwartek

Aktywny czwartek”- w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

W tym dniu będziemy się przenosić w świat nowinek, ciekawostek, fascynujących eksperymentów i doświadczeń fizyczno-chemicznych, zorganizujemy także zajęcia kulinarne. Zadbamy o to, by pobudzić wyobraźnię i kreatywność dzieci.

W dniu 6 września, ramach akcji „Aktywne czwartki”, dzieci z grupy starszaków wzięły udział w warsztatach archeologicznych. Przedszkolaki poznały pracę archeologa, jego narzędzia pracy. Największą frajdę dzieciom sprawiło samodzielne odkopywanie ukrytych skarbów, ich oczyszczanie i oglądanie pod lupą. Zebrane znaleziska mogliśmy podziwiać na zorganizowanej wystawie.

Dzieci z grupy średniaków wzięły natomiast udział w zajęciach sensorycznych, takich, które pobudzają zmysły. Przedszkolaki tworzyły prace artystyczne przy użyciu kolorowych pianek, a także miały możliwość stworzenia własnoręcznie, ze składników, własnych „glutków”.

Dzień ten sprawił wiele radości dzieciom i dostarczył wyjątkowych doznań oraz doświadczeń.