Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Akcja „Pocztówka”

Akcja „Pocztówka”
Akcja „Pocztówka”

Dzieci z Przedszkola  w Iwoniczu-Zdroju wzięły udział w akcji „Pocztówka” polegającej na wymianie listów i pocztówek z innymi przedszkolami z całej Polski. Wymiana pocztówkowa to jednak nie tylko widokówki – to wspaniała zabawa i nauka dla przedszkolaków. Dzieci z niecierpliwością czekają na każdą nową pocztówkę. Taka tradycyjna forma komunikacji nie jest znana wszystkim dzieciom, ponieważ została zastąpiona przez SMSy, czy e-maile.

Wymiana pocztówkowa niesie ze sobą wiele korzyści. Przedszkolaki uczą się, jak wysyłać listy oraz poznają pracę listonosza. Zaczynają się bardziej interesować podróżami. Uczą się otwartej postawy na świat i przekonują się, że można nawiązać życzliwy kontakt z innymi ludźmi – być może dzięki temu będzie im o wiele łatwiej w przyszłości nawiązywać nowe pozytywne relacje. Poznają także geografię Polski, a z otrzymanych kartek wspólnie stworzyły specjalną mapę naszego kraju.