Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Śniadanie Wielkanocne i Zajączek w Przedszkolu w Iwoniczu-Zdroju

Śniadanie Wielkanocne i Zajączek w Przedszkolu w Iwoniczu-Zdroju
Śniadanie Wielkanocne i Zajączek w Przedszkolu w Iwoniczu-Zdroju

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych; są i takie które zmuszają nas do powagi, zadumy i refleksji. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne.

Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich.

Raniutko w Wielką Niedzielę dzwonią dzwony ogłaszając światu radość, że Chrystus zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania.

W naszym przedszkolu również w dniu dzisiejszym dzieci zasiadły do wielkanocnego śniadanka przy pięknie zastawionym stole. Nie zabrakło jajek, kiełbaski, szyneczki….baby wielkanocnej, stroików z pisanek, bazi i bukszpanu- symboli budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu pokarmów jako symbolach świątecznych, przedszkolaki dowiedziały się wcześniej na zajęciach od swoich nauczycielek.

Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania złożyliśmy sobie ciepłe życzenia. Po śniadaniu dzieci wyruszyły na poszukiwanie wielkanocnego zajączka. Rada Rodziców zrobiła dzieciom słodką niespodziankę.

Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci.