Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Trwają zapisy do Przedszkola Gminnego im. Jana Pawła II w Iwoniczu-Zdroju na rok szkolny 2018/2019.

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 7.2018 Burmistrza Gminy Iwonicz Zdrój z dnia 31 stycznia 2018 roku składanie wniosków o przyjęcie do Przedszkola Gminnego im Jana Pawła II w Iwoniczu-Zdroju na rok szkolny 2018/2019 odbywa się od 19 lutego 2018 do 9 marca 2018roku.

Wnioski do pobrania w kancelarii Przedszkola.

Podanie wyników rekrutacji, tzn listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola nastąpi do 30 marca 2018 roku poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń w przedszkolu.

 

Kilka słów o naszym przedszkolu.

Przedszkole Gminne w Iwoniczu-Zdroju istnieje od ponad 60 lat. Obecny budynek przedszkola usytuowany jest w centrum uzdrowiska. Obok znajduje się ogrodzony plac zabaw. Do przedszkola uczęszczają dzieci z terenu całej gminy. Od 2005 roku przedszkole nosi zaszczytne imię Jana Pawła II.  Placówka posiada Izbę Pamięci, w której są gromadzone pamiątki związane z patronem przedszkola. Dzięki temu przedszkolaki mogą poznawać fakty z życia patrona i obcować na co dzień z pamiątkami po Naszym Wielkim Rodaku, co jest istotnym elementem procesu wychowawczego i będzie procentować w przyszłości.

Budynek przedszkola jest funkcjonalny i bezpieczny, dobrze wyposażony w sprzęt dla dzieci, zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt audiowizualny, komputerowy, tablicę interaktywną oraz magiczny dywan- wspaniałą pomoc dydaktyczną, służącą do zabawy stymulującej wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci. Przedszkole posiada ogrodzony plac zabaw wyposażony w nowoczesny sprzęt do zabaw i ćwiczeń.  Na placu zabaw znajduje się stacja meteorologiczna służąca do obserwacji i doświadczeń oraz altana.Takie warunki dają dzieciom możliwość długiego i atrakcyjnego pobytu w ogrodzie w ciągu całego roku.Realizowane są nowatorskie rozwiązania programowe i organizacyjne m.in.: utworzenie sali gimnastycznej z suchym basenem i sprzętem gimnastycznym. Posiadamy własną kuchnię, w której przygotowujemy pyszne i zdrowe domowe jedzenie. Dodatkowo, o każdej porze dnia dzieci mają do dyspozycji wodę źródlaną. W przedszkolu funkcjonują 3 oddziały dla dzieci w wieku od 2,5 – 6. lat.

Przedszkole nie jest przepełnione, a to sprzyja utrzymaniu miłej i przyjaznej – rodzinnej atmosfery.

Wychowankowie mają możliwość prezentowania swoich osiągnięć w czasie imprez i uroczystości odbywających się w przedszkolu, takich jak: Pasowanie na przedszkolaka, Mikołajki, zabawa karnawałowa, występ „Jasełka” w kościele parafialnym w Iwoniczu Zdroju, Dzień Babci i Dziadka, festyn rodzinny: „Mama Tata i Ja”, uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dzieci i nauczyciele uczestniczą również w imprezach lokalnych: w uroczystości patriotycznej w dniu 11 listopada, Dniu Papieskim, Festiwalu Twórczości Dziecięcej  „ Skrzacik.  Dzieci i nauczyciele biorą udział  w imprezach organizowanych przez GOK i inne instytucje ( m.in. konkursy recytatorskie, plastyczne, wokalne, sportowe, itp.) zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

Placówka stwarza każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego indywidualnych możliwości. Kreowane są postawy aktywne, twórcze, a działania dziecka są wspierane w różnych obszarach aktywności. Przedszkole przygotowuje wychowanków do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami.  Realizowanie ogólnopolskich programów profilaktycznych i proekologicznych (Stop próchnicy, Kubusiowi Przyjaciele Natury, Akademia Misia Haribo, Cała Polska czyta dzieciom, Sprzątanie świata) sprawiają, że dzieci mogą doświadczać, przeżywać i eksperymentować. Przedszkole Gminne im. Jana Pawła II należy do Ogólnopolskiej Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II.

W ciągu całego roku wyjeżdżamy na wycieczki, poznając ciekawe miejsca naszego regionu. Dzieci cyklicznie uczestniczą w przedstawieniach teatralnych, które często odbywają się na terenie przedszkola. Starszaki oglądają przedstawienia w RCKP i filmy w kinie.  Dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych mogą liczyć na pomoc nauczycieli oraz specjalistów z poradni psychologiczno-pedagogicznej. W przedszkolu prowadzona jest terapia logopedyczna oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Co roku dzieci badane są przez logopedę i psychologa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krośnie.

Personel

W przedszkolu pracuje przyjazna dzieciom, wykwalifikowana kadra, która wciąż podnosi swoje kwalifikacje pedagogiczne. Nauczyciele wspierają dzieci w osiągnięciu gotowości szkolnej z uwzględnieniem ich potrzeb, możliwości, zainteresowań i uzdolnień.

Dodatkowe zajęcia

Zgodnie z życzeniem rodziców realizowane są zajęcia religii. W naszym  przedszkolu organizowane są  dodatkowe zajęcia: artystyczne, gry i zabawy edukacyjne oraz nauka języka angielskiego we wszystkich grupach, W przedszkolu działa drużyna zuchowa „Leśna gromada”.

 

Efekty pracy przedszkola są prezentowane na stronie internetowej przedszkola i Urzędu Gminy w Iwoniczu-Zdroju, w gazetce przedszkolnej „Nowinki przedszkolnej rodzinki” oraz w prasie lokalnej. W 2014 roku ukazała się książka pt.” Wrośnięty w polską ziemię”, w której znajduje się m.in. artykuł o przedszkolu w Iwoniczu-Zdroju oraz Izbie Pamięci Patrona.

 

Informacje na temat bieżących wydarzeń można znaleźć na naszej stronie internetowej pod adresem przedszkole-jp2.pl