Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Zima w Przedszkolu w Iwoniczu-Zdroju

Grudzień i styczeń to miesiące, w których poświęcamy więcej uwagi i ciepła naszym najbliższym, rodzinie i przyjaciołom. Również w Przedszkolu w Iwoniczu-Zdroju panuje bardzo rodzinny klimat. Dużo się dzieje.

Wigilijne spotkanie przy stole rozpoczęło zimowy cykl imprez i uroczystości przedszkolnych. Pani dyrektor Krystyna Włodarczyk powitała wiceburmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój pana Jacka Rygla na uroczystej wigilii w przedszkolu. Cała społeczność przedszkola  zgromadzona przy wspólnym stole opłatkiem i życzeniami rozpoczęła czas świętowania Bożego Narodzenia. Nie zabrakło wspólnego śpiewu kolęd, pysznego obiadu i słodkiego pierniczka.

Po świętach Przedszkolaki z grupy najstarszej przedstawiły jasełka „Hej kolęda” na XX Gminnym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych w Iwoniczu.

Przestawienie zachwyciło jury wysokim poziomem recytacji i śpiewu.

Dodatkowym atutem wykonawców były piękne stroje, i rekwizyty, które podnosiły poziom wykonania oraz wrażenie artystyczne. Przedszkolaki zdobyły I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy.

Głośnym aplauzem zostały  nagrodzone przedszkolaki na Mszy Św. w Kościele w Iwoniczu-Zdroju , gdzie w brawurowy sposób przedstawiły swoją opowieść o narodzeniu Chrystusa.

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście Święto Babci i Dziadka. Dostojnych gości powitała Krystyna Włodarczyk dyrektor przedszkola składając im serdeczne życzenia z okazji Ich święta

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.

Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 19 stycznia odbyło się uroczyste spotkanie w Przedszkolu w Iwoniczu-Zdroju. Nie zabrakło piosenek, wierszy i tańców, a także życzeń od najmłodszych dla swoich ukochanych Babć i Dziadziusiów. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek oraz wspólne kolędowanie połączone ze zwiedzaniem Izby pamięci Jana Pawła II-Patrona przedszkola.

Ach co to był za bal. Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Przedszkolaki z Iwonicza-Zdroju dzięki uprzejmości właściciela bawiły się 27.01.2018 r. w restauracji „Glorietta

Dzieci przebrane w przepiękne stroje z bajek powitały gorąco iluzjonistę z Krakowa, który wspaniale bawił zebranych pokazami magii a także entuzjastycznie prowadził zabawę karnawałową. Były tańce, konkursy, zabawy z rodzicami, na przemian z pokazami czarodziejskich sztuczek. Rada Rodziców przygotowała również dla dzieci loterię fantową. Kochane mamusie upiekły ciasta. Bal dla przedszkolaków został dofinansowany przez Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój – pana Witolda Kocaja. Dziękujemy wszystkim sponsorom za wielkie serce!

Kontakt z książką już od najmłodszych lat odgrywa nieocenioną rolę zarówno w rozwoju, jak i wychowaniu człowieka. Nie tylko wszechstronnie wpływa na rozwój intelektualny, ale także znakomicie rozwija wrażliwość u każdego młodego czytelnika i słuchacza.

Nasze przedszkole w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” stara się szerzyć nawyki czytelnicze wśród przedszkolaków. Do przedszkola zapraszani są goście, którzy poprzez czytanie zachęcają do częstego sięgania po książkę. Aby wesprzeć naszą akcję, przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście: proboszcz parafii w Iwoniczu-Zdroju  ks. Bogdan Nitka, sekretarz Gminy Iwonicz-Zdrój pani Anna Malik-Borowska, skarbnik Gminy pan Janusz Turek, dyrektor GOK-u pani Dorota Świstak.  Spotkania czytelnicze cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.