Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Modernizacja oświetlenia ulicznego w ciągu ulicy Długiej w Iwoniczu

flaga-i-godlo-na-www

Całkowita wartość inwestycji: 1 694 940,22 zł

Kwota dofinansowana ze środków Rządowy Fundusz Polski Ład: 1 470 000,00 zł

 Inwestycja objęta dofinansowanie ze środków programu – Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, dotyczy modernizacji oświetlenia ulicznego w ciągu ulicy Długiej w Iwoniczu.

Opis:

Przedmiotem przedsięwzięcia jest modernizacja oświetlenia drogowego wzdłuż drogi powiatowej nr DP 2020R łączącej drogę krajową nr 28 z miejscowością Iwonicz-Zdrój. Planowane do modernizacji oświetlenie w całości zlokalizowane jest w miejscowości Iwonicz wzdłuż ulicy Długiej. Jest to jedyna główna droga dojazdowa do miejscowości uzdrowiskowej jaką Iwonicz-Zdrój. Wzdłuż drogi zlokalizowanych jest ok 120 latarniami stalowych o tradycyjnym oświetleniu sodowym o wysokim zapotrzebowaniu na energię zasilanych za pomocą kabla energetycznego. Oświetlenie służy również do oświetlenia chodnika na całej długości drogi. 

Celem inwestycji jest dostosowanie jakości światła do przestrzeni, poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego mieszkańców, poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz kierowców, obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej , poprawę stanu środowiska naturalnego i estetykę terenu. Dzięki modernizacji oświetlenia drogowego z opraw sodowych na oprawy LED-owe nastąpi natychmiastowa redukcja zużycia energii elektrycznej szacowane na poziome około 40%. Dodatkowo technologia LED daje nowe możliwości w zakresie sterowania oświetleniem (załączanie i wyłączanie lamp o właściwej porze, regulacja natężenia oświetlenia w sposób adekwatny do potrzeb, sygnalizowanie nieprawidłowości w oświetleniu) co pozwala na dodatkowe oszczędności energii elektrycznej.

W zakresie zamierzonego przedsięwzięcia planuje się: wymianę ok 120 istniejących słupów  na słupy aluminiowe z podświetleniem, wymianę źródeł światła wraz z oprawami  na energooszczędne typu Led, wymianę fundamentów, modernizację szaf sterowniczych.

pl_lad_