Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Folklor wzywa!

Załóżcie ludowe stroje, chwyćcie dzieci za ręce i przybywajcie tam, gdzie serce tradycji bije najmocniej! 💃🕺
Już 17 lipca rusza wyjątkowe, barwne święto – 11. Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Iwoniczu-Zdroju! 🎻✨
🌍 Przez cały tydzień Plac Dietla i okolice – Brzozów, Chorkówka i Krosno – zamienią się w scenę pełną tańca, śpiewu i radosnego folkloru! Będzie gwarno, kolorowo i międzypokoleniowo! 🌈
👫 Na scenie zobaczycie młodych artystów, którzy przyjechali aż z:
🇨🇦 Kanady – SOKÓŁ i KRAKUSY
🇱🇹 Litwy – PRZYJAŹŃ i RUDOMIANKA
🇰🇿 Kazachstanu – KUJAWIACZEK
🇹🇩 Rumunii – KACZYKANKA
🇺🇦 Ukrainy – POLANIE ZNAD DNIEPRU
oraz naszych rodzimych przedstawicieli 🇵🇱 – Zespół Ludowy LUBATOWIANIE!
🎶 Co Was czeka?
🌈 barwne parady i przemarsze
🎤 koncerty pełne energii
🎼 występy kapel i ludowych gwiazd
💿 folkowa impreza z DJ-em
🎭 wyjątkowy Koncert Galowy „Iwonicka Bajka Leśna”
✨ a także muzyczne spotkania w Brzozowie, Chorkówce i Krośnie!
👨‍👩‍👧‍👦 Zabierzcie ze sobą dzieci, rodziców, dziadków – FOLK ŁĄCZY POKOLENIA! Niech każdy poczuje magię tradycji i radość wspólnego świętowania!
📍 Gdzie? Iwonicz-Zdrój, Plac Dietla
📅 Kiedy? 17–23 lipca 2025
Pokażmy światu, że nasz folklor tętni życiem!