Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

„Gastronomik” Iwonicz-Zdrój na dobre wyrusza w świat z akredytacją Erasmusa+

„Gastronomik” Iwonicz-Zdrój na dobre wyrusza w świat z akredytacją Erasmusa+
„Gastronomik” Iwonicz-Zdrój na dobre wyrusza w świat z akredytacją Erasmusa+

W „Gastronomiku” czyli w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju od 1997 roku gości program Erasmus. W tym roku uzyskaliśmy AKREDYTACJE ERASMUSA+ w dziedzinie Kształcenia i szkolenia zawodowe. Co to znaczy? Przez kolejne 4 lata od 2024 do 2027 roku szkoła ma zapewnione finansowanie ze środków unijnych na realizację zagranicznych 4-tygodniowych staży zagranicznych dla uczniów i szkoleń dla nauczycieli. Koniec z niepewnością związaną z wynikami konkursów, możemy zaplanować serię wyjazdów i szkoleń na całe 4 lata. Dzięki temu każdy chętny uczeń i nauczyciel przedmiotów zawodowych w Gastronomiku będzie mógł wyjechać do Hiszpanii, Portugalii, Grecji czy Włoch i zdobyć nowe doświadczenie zawodowe i nie tylko. Staże będą organizowane 2 razy w roku szkolnym. Europa czeka na nas!

Aktualnie w ZSGH trwa przygotowanie grupy 14 uczniów i ich opiekunów do wyjazdu na 4 tygodnie na staż do naszej Lizbony w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza”. Naszej, bo to już 4 pobyt w tym cudownym portugalskim mieście. Restauracje, cukiernie i hotele czekają na nas od 4 do 29 marca 2024. Staż organizowany jest ze środków unijnych na zasadach Erasmus+ w ramach programu FERS – Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. W ramach tego programu będzie również wyjazd do Hiszpanii we wrześniu tego roku.

Pisaniem, zdobywaniem funduszy i realizacją projektów Erasmus+ i FERS w ZSGH zajmuje się Zespół projektowy: Magdalena Jacek i Agnieszka Kasprzyk-Sowa. Całość działań monitoruje Dyrektor szkoły Jan Barsznica.

ERASMUS+ W OBIEKTYWIE „GASTRONOMIKA”, CZYLI OGÓLNOPOLSKI KONKURS SELFIE+

Jako jedyna szkoła w Polsce zdobyliśmy 3 nagrody w konkursie fotograficznym, organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Nagrody rozdano 1 lutego na Stadionie Narodowym w Warszawie, podczas XI Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus+. Zdobyliśmy miejsce w kategorii „Wartości europejskie w nowej perspektywie: Ekologia” za zdjęcie „Kto jest najpiękniejszy w świecie?” oraz II miejsce w kategorii „Twój projekt w jednym ujęciu” za zdjęcie „Koniec świata?”, które zostało również nagrodzone pierwszym wyróżnieniem w kategorii ,,Zdjęcie roku”. Zdjęcia powstały podczas projektu „W poszukiwaniu smaku” realizowanego w Gastronomiku” w latach 2022 – 2024. W imieniu Dyrektora szkoły nagrody odebrała Joanna Kasińska, autorka zdjęcia „Kto jest najpiękniejszy w świecie?”

Jest to nas kolejny sukces w tym konkursie. W uzasadnieniu nagrody napisano: „Ujęcie, które zostało wyróżnione w konkursie, emanuje pozytywną energią i stanowi doskonały przykład inspirującej pracy. Jesteśmy pełni uznania dla Państwa zaangażowania i talentu, które przyczyniają się do rozwoju dziedziny edukacyjnej.

Dołączenie do społeczności Selfie+ to nie tylko wyjątkowa okazja do zaprezentowania najciekawszych projektów, lecz również doskonała możliwość dzielenia się doświadczeniami oraz inspiracji z innymi. Cieszymy się, że Państwa praca została doceniona, a Państwo sami stali się źródłem inspiracji dla innych”.

JESTESMY DUMNI!

Magdalena Jacek