Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Modernizacja istniejącego oświetlenia ulicznego przy ul. Długiej w Iwoniczu

Modernizacja istniejącego oświetlenia ulicznego przy ul. Długiej w Iwoniczu
Modernizacja istniejącego oświetlenia ulicznego przy ul. Długiej w Iwoniczu
Przed nami długie jesienno-zimowe wieczory, tym bardziej mamy satysfakcję, że właśnie teraz udało się nam szczęśliwie ukończyć sporą inwestycję polegającą na modernizacji istniejącego oświetlenia ulicznego przy ul. Długiej w Iwoniczu.
Piękny szpaler złożony ze 121 nowoczesnych latarni prowadzi od skrzyżowania DK nr 28 aż do początku uzdrowiska. Nowe energooszczędne lampy ledowe zastąpiły przestarzałe technicznie, awaryjne i kosztowne w eksploatacji latarnie sodowe.
Różnicę w ich funkcjonowaniu naprawdę widać gołym okiem. Zaletą nowych latarni jest możliwość sterowania nimi m.in. w zakresie regulacji natężenia oświetlenia czy godzin włączania. Dodatkowym atutem jest ich nowoczesny i estetyczny wygląd.
To wszystko jednak nic w porównaniu z największym z plusów: wzrostem poziomu bezpieczeństwa poruszających się wzdłuż ul. Długiej mieszkańców i gości gminy.
Inwestycja została zrealizowana ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich w kwocie 1 470 000 zł przy wkładzie finansowym Gminy Iwonicz-Zdrój wynoszącym 285 730,76 zł. Wierzymy, że będzie długo i efektywnie służyła wszystkim, ciesząc oko i rozświetlając najciemniejsze nawet noce.