Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Podsumowanie Wyścigu Kurierów pamięci Wacława Felczaka

Podsumowanie Wyścigu Kurierów pamięci Wacława Felczaka
Podsumowanie Wyścigu Kurierów pamięci Wacława Felczaka
3 maja br. na terenie gmin Iwonicz-Zdrój i Rymanów odbył się finałowy etap Karpackiego Wyścigu Kurierów pamięci Wacława Felczaka. Mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych udało się ten etap bezpiecznie przeprowadzić dzięki perfekcyjnej organizacji oraz zaangażowaniu sił obu gmin.
Zawodnicy z Europy, Ameryki Północnej i Afryki ścigali się na dość wymagającej trasie wiodącej z Iwonicza-Zdroju przez Bałuciankę do Rymanowa, pokonując ją trzykrotnie. Wyścig pomyślnie ukończyło 90 spośród 130 rozpoczynających zawody kilka dni wcześniej w Budapeszcie sportowców. Impreza stała się znakomitą okazją do promocji walorów krajobrazowych obu zaprzyjaźnionych gmin uzdrowiskowych na arenie międzynarodowej.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wyścigu, w szczególności Policji i strażakom ochotnikom gminnych OSP, którzy zadbali o bezpieczny przebieg zawodów i perfekcyjne kierowanie ruchem w czasie ich trwania.