Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Spotkanie opłatkowo-noworoczne zorganizowane siłami Stowarzyszenia Wspólnota Polska o. Rzeszów

Spotkanie opłatkowo-noworoczne zorganizowane siłami Stowarzyszenia Wspólnota Polska o. Rzeszów
Spotkanie opłatkowo-noworoczne zorganizowane siłami Stowarzyszenia Wspólnota Polska o. Rzeszów
23 stycznia w Domu Polonii w Rzeszowie odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne zorganizowane siłami Stowarzyszenia Wspólnota Polska o. Rzeszów, reprezentowanego przez jego prezesa prof. dra hab. Aleksandra Bobko oraz wiceprezesa, a zarazem dyrektora Domu Polonii, Mariusza Grudnia. W tym wyjątkowym spotkaniu wzięło udział szereg znakomitych gości m.in.
Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek oraz wielu ludzi reprezentujących kulturę Podkarpacia.
Na spotkanie został zaproszony również Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj, który z niemałym zaskoczeniem odebrał przyznany Gminie Iwonicz-Zdrój Medal 30-lecia Stowarzyszenia Wspólnota Polska w podziękowaniu za pełną zaangażowania pracę społeczną na rzecz Polonii i Polaków za granicą. Wręczający go prof. Bobko i Mariusz Grudzień nie szczędzili ciepłych i pełnych życzliwości słów w adres naszej gminy, która od lat jest niezastąpionym partnerem przy organizacji barwnych festiwali polonijnych.
Burmistrz gminy, dziękując za to niezwykłe wyróżnienie, wskazał, że jest ono dowodem uznania dla zaangażowania naszego samorządu w propagowanie kultury polonijnej oraz dla niezmiennej gościnności mieszkańców względem uczestników festiwalów. Wyraził także nadzieję, że Gmina pozostanie godnym zaufania partnerem w podejmowanych przez Wspólnotę Polską działaniach m.in. w zakresie propagowania kultury polskiej poza granicami ojczyzny i że niebawem festiwal polonijny na dobre powróci do Iwonicza-Zdroju.