Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Erwina Wilusz Arcymistrzynią Nordic Walking sezonu 2022

Erwina Wilusz Arcymistrzynią Nordic Walking sezonu 2022
Erwina Wilusz Arcymistrzynią Nordic Walking sezonu 2022

1 października 2022 r. w Potęgowie (woj. pomorskie), rozegrano ostatnie tegoroczne Mistrzostwa Polski organizowane przez INWS, które zaliczane były również do punktacji Pucharu Polski. Nauczycielka z Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie, reprezentantka  Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Rymanów – Erwina Wilusz wygrywając na dystansie 5 km. zdobyła piąte, w tym roku, mistrzostwo kraju i sięgnęła po tytuł Arcymistrzyni sezonu 2022. Pani Erwina zdecydowanie wygrała również klasyfikację generalną tegorocznej edycji Pucharu Polski wśród kobiet. Ponadto na gali podsumowującej miniony sezon krajowy NW naszej kijkarce zostało przyznane zaszczytne wyróżnienie: „Zawodniczka roku”. 

„Nic dodać, nic ująć !!! Cieszę się niezmiernie z tego, co udało mi się w tym roku osiągnąć. Radość jest przeogromna. Dziś dobiegła końca krajowa rywalizacja w MP i PP. Do zakończenia zmagań na arenie światowej pozostaje jeszcze rywalizacja w Pucharze Świata. Mam nadzieję, że po jego ostatnim etapie w listopadzie, w Marakeszu, również tak jak dziś w Potęgowie, będę miała powody do radości. Dziękuję organizatorom za wyróżnienie, a moim kibicom – rodzinie, kolegom, koleżankom, przyjaciołom, za doping i wsparcie, którego doświadczałam podczas tegorocznego cyklu startowego” – E.W.