Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Zapraszamy do udziału w KONKURSIE fotograficznym

Zapraszamy do udziału w KONKURSIE fotograficznym
Zapraszamy do udziału w KONKURSIE fotograficznym

palakt-konkurs-uzup.

Zwiad terenowy „Rośliny chronione w gminach Rymanów i Iwonicz-Zdrój”

           PRZYRODOmaniacy z Lokalnej Organizacji Turystycznej „Beskid Niski” są na półmetku z realizacją inicjatywy „Przyrodnicze Spektakle”, w ramach projektu na „Karpackie inicjatywy lokalne”.
Czerwcowe warsztaty na kwietnych łąkach , wykłady o ziołach, na długo zapadły  w pamięci uczestników spotkań.
Aktualnie trwa konkurs fotograficzny skierowany do wszystkich, którzy podczas wędrówek lubią wypatrywać  rzadkie rośliny i je fotografować. Latem na łąkach, miedzach i polanach można  natknąć się na kwitnące o tej porze: mieczyki dachówkowate, centurię, ciemiężycę białą, dziewięćsiła bezłodygowego, goryczkę trojeściową, storczyka – kruszczyka błotnego. W lasach zobaczyć: języcznik zwyczajny, podrzeń żebrowiec, cis, widłaka goździstego, owocującą kłokoczkę południową, wawrzynek wilcze łyko, a w zastoiskach wodnych salwinię pływająca. 
             Fotografie tych i innych rzadkich roślin należy przesłać e-mailem na adres krisu_96@interia.pl do końca sierpnia, dołączając informację o lokalizacji sfotografowanej rośliny. Najciekawsze fotografie posłużą do opracowania gry pamięciowej w formie talii kart.