Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

II turnus półkolonii w Iwoniczu-Zdroju

II turnus półkolonii w Iwoniczu-Zdroju
II turnus półkolonii w Iwoniczu-Zdroju

18 lipca w iwonickim amfiteatrze znów zabrzmiały radosne głosy 45 kolonistów, którzy w tak zorganizowanej, półkolonijnej formie, rozpoczęli II turnus wypoczynku. Uczestnikami są w przeważającej większości dzieci z Gminy Iwonicz-Zdrój w wieku od 6 do 12 lat, którzy przybywają do amfiteatru pomiędzy godziną 7.00 a 8.15 i są odbierane przez rodziców lub opiekunów przed godziną 16.00.

Poprzedni turnus uczestnicy i ich opiekunowie podsumowali słowami „szkoda, że tak krótko” i zapytaniem „czy w przyszłym roku półkolonia będzie organizowana oraz czy będzie więcej turnusów?”.

Ofertę organizacji półkolonii złożył władzom Gminy Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Krosna, a Władze Gminy udostępniły amfiteatr jako centrum logistyczne i wspomogły organizatorów dotacją oraz zapewniły obsługę techniczną. Uczestnicy korzystają również z oferty zaproponowanej przez iwonicki GOK, w tym z ciekawych zajęć w bibliotece. Pełne zrozumienie dla potrzeb dzieci wykazał też Prezes Firmy Uzdrowisko Iwonicz S.A., który ufundował bezpłatne seanse haloterapii w Jaskini Solnej i degustację iwonickich wód mineralnych. Atrakcyjne zajęcia na „Orliku” zapewnia półkolonistom chluba Gminy, biatlonistka Klaudia Cichoń. Zdecydowanie lepsza pogoda w II turnusie gwarantuje wielogodzinne moczenie w iwonickim basenie. W przerwach pomiędzy wycieczkami, zajęciami z dogoterapii, warsztatami plastycznymi oraz spotkaniami ze służbami mundurowymi, niezliczone pomysły na zabawy prezentuje młoda kadra wychowawcza. Bardzo smacznie żywi kolonistów „Bar na Górce”.

Cieszy fakt, że codziennie frekwencja jest bliska lub równa 100% i uczestnicy nie chcą opuszczać amfiteatru przed godziną 16, co może świadczyć, że dzieci chcą spędzać czas wśród rówieśników, a nie tylko przy smartfonie i laptopie. Kadra wychowawcza dziękuje dzieciom za kreatywność w grach i zabawach.

Refleksja organizatorów po I turnusie jest taka, że amfiteatr przy swojej lokalizacji i po naprawie znanych wtajemniczonym usterek, stanowi doskonałą bazę dla organizacji półkolonijnego wypoczynku. Niezaprzeczalnym atutem jest bezpieczeństwo podopiecznych, dużo zieleni i zróżnicowana powierzchnia do organizowania zabaw podczas słonecznej i deszczowej pogody. Czy będą to wystarczające atuty dla organizacji półkolonii w przyszłym roku, czas pokaże.

W załączeniu migawki z półkolonii.

Pakiet zdjęć z I turnusu półkolonii można znaleźć w Aktualnościach pod datą 12 lipca 2022 roku.