Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Erwina Wilusz z Iwonicza – Zdroju, wicemistrzynią świata

Erwina Wilusz z Iwonicza – Zdroju, wicemistrzynią świata
Erwina Wilusz z Iwonicza – Zdroju, wicemistrzynią świata

W dniach 17-19 czerwca w Choczewie (woj. pomorskie) odbyły się Mistrzostwa Świata w nordic walking. Po raz kolejny fantastycznie zaprezentowała się Iwoniczanka, Erwina Wilusz, która na dystansie 5km. zajęła drugie miejsce i wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata. Pani Erwina w ostatnich latach seryjnie kolekcjonuje mistrzowskie tytuły. Ma na swoim koncie kilkanaście złotych medali Mistrzostw Polski – indywidualnie i w sztafetach, zarówno kobiecych jak i mieszanych. Jest mistrzynią Europy indywidualnie na 5km oraz dwukrotną wicemistrzynią Europy w górskim nordic walking. Ma w swoim dorobku indywidualne zwycięstwo w Pucharze Świata oraz drugie miejsce w sztafecie mieszanej 2x2x2,5km. Podczas Mistrzostw Świata w Choczewie, oprócz drugiego miejsca w klasyfikacji OPEN kobiet, Pani Erwina, okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii wiekowej, którą zdecydowanie wygrała sięgając po złoty medal Mistrzostw Świata. „Jestem niezmiernie szczęśliwa i bardzo cieszę się, że udało mi się stanąć na podium Mistrzostw Świata. Radość jest przeogromna, bo po raz pierwszy reprezentowałam swój kraj podczas imprezy najwyższej rangi. Jestem dumna, że mój występ, mój wynik, przysporzył punktów narodowej reprezentacji, dzięki czemu drużyna LUKI TEAM POLSKA sięgnęła po drużynowe Mistrzostwo Świata. Dziękuję bardzo wszystkim kibicom, którzy trzymali za mnie kciuki, którzy kibicowali i życzyli udanego występu. Dziękuję przede wszystkim mojej rodzinie za wyrozumiałość, bo to dzięki niej mam możliwość trenować, wyjeżdżać na zawody, startować i odnosić sukcesy sportowe. Dziękuję bardzo moi kochani !!! „ – powiedziała Pani Erwina po uroczystej dekoracji trzymając w rękach dwa okazałe puchary oraz złoty i srebrny medal MŚ. 

Ogromne gratulacje i wielkie brawa!!! Dziękujemy, Pani Erwino, w imieniu całej iwonickiej społeczności za dotychczasowe osiągnięcia, za godne reprezentowanie naszej gminy, za determinację w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów, za sportową walkę  w duchu fair play cechującą wielkich sportowców. Życzymy wytrwałości w przygotowaniach do następnych startów oraz kolejnych wspaniałych sukcesów w kraju oraz poza jego granicami.