Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

W zielonej krainie OZ

W zielonej krainie OZ
W zielonej krainie OZ
18 maja br. 300 uczniów klas I-III gminnych szkół podstawowych oraz wychowanków przedszkola w Iwoniczu-Zdroju uczestniczyło w dedykowanym im interaktywnym spektaklu o tematyce ekologicznej pt. „W zielonej krainie OZ”, który odbył się w kinie Wczasowicz.
 
Dzięki formule spektaklu dzieci świetnie się bawiły, biorąc czynny udział w przedstawieniu i razem z bohaterami opowieści przeżyły wiele przygód. Świetna zabawa stała się jednocześnie okazją do zrozumiałego dla najmłodszych przekazania treści nt. smogu, zmian klimatycznych, segregacji odpadów czy degradacji środowiska naturalnego oraz ich smutnych konsekwencji.
 
Działania edukacyjne skierowane na budowanie wrażliwości ekologicznej u dzieci powoli zaczynają przynosić rezultaty. Gorąco wierzymy, że m.in. dzięki takim spektaklom jak dzisiejszy za kilka lat zniknie problem niewłaściwego segregowania odpadów, podrzucania śmieci w lasach czy nierozsądnego gospodarowania zasobami Ziemi. Bo dzieci od małego uczone właściwych zachowań ekologicznych z pewnością nie pozwolą na lekkomyślne zaśmiecanie naszej planety. Koszty spektaklu oraz transportu do kina pokryła Gmina Iwonicz-Zdrój.