Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Sukcesy  Iwoniczanki – Erwiny Wilusz, w Pucharze Świata

Sukcesy  Iwoniczanki – Erwiny Wilusz, w Pucharze Świata
Sukcesy  Iwoniczanki – Erwiny Wilusz, w Pucharze Świata

W dniach 14-15 maja 2022 r. w Kolbuszowej odbyły się zawody Pucharu Świata w Nordic Walking.  Pierwszego dnia zmagań, na terenie kolbuszowskiego skansenu, kijkarze rywalizowali indywidualnie na dystansach 5 km, 10 km i 21 km.

Na najkrótszej, pięciokilometrowej trasie, startowała Iwoniczanka – Erwina Wilusz, która zdobyła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej oraz doskonałe, drugie – w klasyfikacji OPEN kobiet. Drugiego dnia, w terenie leśnym przylegającym do stadionu miejskiego,  rozgrywane były wyścigi sztafet oraz dziecięcy mini nordic walking. Drużyna mieszana (2+2×2,5km) reprezentująca powiat krośnieński („Perły Podkarpacia”), w składzie: Erwina Wilusz (Iwonicz-Zdrój), Małgorzata Krawczyk (Żeglce), Marek Sokołowski (PTG „Sokół” Rymanów) i Robert Janocha (MUKS Jedlicze) wywalczyła drugie miejsce w kategorii „MIXTY” oraz czwarte OPEN, gdzie o miejsca na podium walczyło ponad 20 ekip.