Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Gminne Uroczystości 231 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Gminne Uroczystości 231 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Gminne Uroczystości 231 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

 Uroczystość 231 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej gminie rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym w Iwoniczu -Zdroju. Po nabożeństwie delegacje i poczty sztandarowe z towarzyszeniem Gminnej Orkiestry Dętej z Iwonicza przeszły pod Krzyż Milenijny. Tam wysłuchaliśmy przemówienia burmistrza gminy Witolda Kocaja, w którym nie zabrakło nawiązania do wojny na Ukrainie, po modlitwie ks. proboszcza Bogdana Nitki nastąpiło składanie wiązanek i wieńców. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych z powiatu i gmin, służb mundurowych, stowarzyszeń  oraz  delegacji ze szkół z terenu gminy.

Dalsza cześć  uroczystości odbyła  się w sali widowiskowo-kinowej  na którą złożyły się koncert Iwonickiej Orkiestry Dętej oraz program słowno-muzyczny przygotowany przez Studio Piosenki „Prym”, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Iwoniczu-Zdroju.