Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy

Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy
Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy
Hojne serca mają mieszkańcy Gminy Iwonicz-Zdrój! Ledwo w weekend zwróciliśmy się do nich o rozważenie możliwości wsparcia osób uciekających z Ukrainy przed działaniami wojennymi, a już teraz, mimo że zbiórka prowadzona jest od zaledwie kilku godzin, możemy mówić o nadzwyczajnych efektach ogłoszonej akcji pomocowej.
 
Do punktów zbiórek nieprzerwaną rzeką spływa pomoc rzeczowa w postaci artykułów spożywczych, odzieży, zabawek, środków czystości. Ale to nie wszystko! W Iwoniczu i Iwoniczu-Zdroju znaleźli się ludzie o ogromnej wrażliwości, którzy zaoferowali dach nad głową i niezbędną pomoc konkretnym uciekinierom z wojennej pożogi (fotografie naszych gości publikujemy za ich zgodą).
 
Absolutnie wszystkim Państwu, za każdy, najmniejszy nawet gest życzliwości skierowany w stronę naszych najbliższych sąsiadów przeogromnie dziękujemy.
 
Są Państwo wspaniali!!!
Poniżej kilka fotografii z punktu zbiórki zorganizowanego w OSP Iwonicz.

Ostatni dzień lutego br. minął strażakom-ochotnikom z gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych bardzo pracowicie. Od samego rana do godz. 18.00 we wszystkich miejscowościach gminy trwała zbiórka darów dla uchodźców wojennych z terenu Ukrainy. O godz. 20.00 wszelką zebraną pomoc zwieziono do punktu w remizie OSP w Iwoniczu. Patrząc na ilość i różnorodność zebranych rzeczy, śmiało można stwierdzić, że serca naszych mieszkańców są przeogromne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za błyskawiczną reakcję na nasz apel i bezinteresownie udzieloną pomoc, osobom prywatnym za zaoferowanie swoich samochodów dostawczych do przetransportowania darów, a wszystkim strażakom-ochotnikom z terenu gminy oraz pracownikom SP w Lubatówce za praktycznie całodzienną pracę przy odbiorze przynoszonych artykułów. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć!