Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Spotkanie burmistrza z przedstawicielami Nadleśnictwa Dukla

Spotkanie burmistrza z przedstawicielami Nadleśnictwa Dukla
Spotkanie burmistrza z przedstawicielami Nadleśnictwa Dukla
31 stycznia br. w Urzędzie Gminy w Iwoniczu-Zdroju odbyło się spotkanie burmistrza z przedstawicielami Nadleśnictwa Dukla, w tym z nadleśniczym Zbigniewem Żywcem, dotyczące prac leśnych prowadzonych w obrębie naszej gminy.
W spotkaniu tym wzięli również udział przewodniczący Rady Miejskiej oraz radni Kazimierz Deręg i Marek Bliżycki. Nadleśniczy przedstawił informacje nt. terminu planowanych do wykonania koniecznych prac leśnych, zapewniając jednocześnie, że odbędą się one przy możliwie minimalnej ingerencji w przyrodę.
Plany uwzględniają również ewentualne wyrównanie terenu po maszynach leśnych. Ponadto Nadleśnictwo Dukla zadeklarowało chęć współpracy z nasza gminą w 2022 roku poprzez kontynuację działań promujących Lasy Państwowe m.in. popularny wśród kuracjuszy spacer z leśniczym.
Na pomoc organizacyjną i materialną nadleśnictwa będzie można liczyć także przy organizacji kolejnego pleneru rzeźbiarskiego, a także rozbudowie infrastruktury szlaków spacerowych m.in. w terenie przylegającym do góry Winiarskiej.
Mamy nadzieję, że wspólne wysiłki nadleśnictwa i gminy skierowane na ochronę naszego bezcennego obszaru leśnego przyniosą oczekiwane rezultaty.