Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

II KONCERT XVI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej ARS Musica 2021

II KONCERT XVI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej ARS Musica 2021
II KONCERT XVI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej ARS Musica 2021

II koncert XVI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej odbył się w dniu 5 grudnia 2021 r. w pięknym Kościele Parafialnym w Iwoniczu. Zebranych przywitał Dyrektor Artystyczny Festiwalu dr. hab. Bartosz Jakubczak przybliżając historię festiwalu, złożył również podziękowania panu burmistrzowi Witoldowi Kocajowi. Koncert poprowadziła Pani Zofia Stopińska z Rzeszowa, redaktor portalu „Muzyka na Podkarpaciu”. Do udziału w koncercie dyrektor artystyczny zaprosił  znakomitego organistę prof. Andrzeja Chorosińskiego wraz z synem Michałem Chorosińskim znanym aktorem teatralnym, telewizyjnym. Po wysłuchania  wspaniałego koncertu oraz recytacji, burmistrz Witold Kocaj w pięknych słowach podziękował artystom, dyrektorowi artystycznemu oraz publiczności.

Andrzej Tomasz Chorosiński – polski organista, profesor zwyczajny i były rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, doktor honoris causa koreańskiego Keimyung Chopin University. Koncertował w niemal wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach, jak Filharmonia Narodowa w Warszawie, Koncerthuset w Sztokholmie, Sala im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King’s College Chappel w Cambridge, Aula im. Pawła VI w Watykanie, Katedra Św. Patryka w Nowym Jorku, Adelaide Town Hall. Dokonał wielu nagrań dla radia i telewizji w kraju oraz za granicą. Nagrał też 20 płyt dla takich firm fonograficznych, jak Polskie Nagrania, Veriton, EMI-Elektrola, Live Records, DUX, Musicon, Dabringhaus & Grimm, Megavox. W 2003 jego płyta CD nagrana w Bazylice w Licheniu otrzymała tytuł „Podwójnej Platynowej Płyty”.

Michał Chorosiński studiował na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, którą ukończył w 1999 roku. Związany był z teatrami: im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu  i wielu innych teatrach. Znany jest widzom z serialu M jak miłość, gdzie występował obok swojej żony. Ma na koncie epizodyczne role w znanych polskich serialach, takich jak: KlanPrzyjaciółkiNa Wspólnej i Na dobre i na złe. W ostatnich latach dużą popularność przyniosła mu rola Mariusza w serialu Lombard- życie pod zastaw, emitowanym od 2017 roku.