Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

XVI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej ARS MUSICA – I KONCERT

XVI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej ARS MUSICA – I KONCERT
XVI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej ARS MUSICA – I KONCERT
W ramach XVI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w dniu 28 listopada 2021 r. w sali widowiskowo-kinowej odbył się I koncert. Zebraną liczne publiczność przywitał Dyrektor Artystyczny Festiwalu dr. hab. Bartosz Jakubczak przybliżając historię festiwalu złożył również podziękowania Panu Burmistrzowi Witoldowi Kocajowi oraz dyr. GOK Dorocie Świstak za kontynuację tego festiwalu. Koncert poprowadziła Pani Zofia Stopińska z Rzeszowa redaktor portalu „Muzyka na Podkarpaciu”. Do udziału w koncercie dyrektor artystyczny zaprosił troje znakomitych muzyków: prof. Maria Peradzyńska- flet, prof.Tomasz Strahl – wiolonczela, prof. Robert Morawski – fortepian. W pięknym koncercie usłyszeliśmy m.in. J. Haydn, Fr. Kuhlau, I. J. Paderewskiego.
Prof. Maria Peradzyńska
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fletu prof. Elżbiety Dastych- Szwarc. Jest laureatką wielu nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych.
Obecnie Maria Peradzyńska jest asystentem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, a od 13 lat prowadzi klasę fletu w ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Jej uczniowie są laureatami ponad dwustu prestiżowych nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych
Prowadzi klasę fletu w ramach kursów mistrzowskich w Nowym Sączu, Krzyżowej, Wolsztynie, Szczecinie oraz Warszawie, a za swoją pracę oraz wkład w rozwój kultury polskiej dwukrotnie otrzymała nagrodę Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, w 2015 roku nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w 2017 roku została odznaczona Brązowym Medalem Gloria Artis.
Profesor Tomasz Strahl- studiował w klasie wiolonczeli Kazimierza Michalika w Akademii Muzycznej w Warszawie, którą ukończył w 1989. Jako stypendysta Rządu Austriackiego odbył roczne studia podyplomowe w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu u Tobiasa Kühne. Swój kunszt doskonalił także na kursach mistrzowskich w Weimarze, Łańcucie i Warszawie u Miloša Sadlo. Dokonał wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia, CBC Radio w Kanadzie i Telewizji Polskiej.
Tomasz Strahl prowadzi wiele kursów mistrzowskich w Polsce, Holandii, Finlandii, Niemczech i Japonii (Kyoto University of Arts). W warszawskiej uczelni muzycznej pełni jednocześnie funkcję prodziekana Wydziału Instrumentalnego.
Profesor Robert Morawski Polski pianista, kameralista i pedagog. Profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina I kierownik Katedry Kameralistyki Fortepianowej I Smyczkowej. Ukończył Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną (w klasie Hanny Wesołowskiej) i Liceum im. Karola Szymanowskiego w Warszawie (w klasie Bronisławy Kawalla fortepian I Macieja Paderewskiego – kameralistyka fortepianowa), a także Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w klasie fortepianu Bronisławy Kawalla I kameralistyki fortepianowej Jerzego Marchwińskiego. Uczył się także u takich mistrzów jak: Erich Eicher, Lee Kum Sing, Naum Sztarkman, Joanna Świtlik, Edward Wolanin. Laureat wielu prestiżowych nagród. Zdobywca Fryderyka 2000 i 2011 (wraz ze skrzypkiem)
Prowadzi kursy mistrzowskie w kraju i zagranicą (m. in. od ponad 10 lat prowadzi kursy mistrzowskie podczas „Festiwalu i Kursu Muzycznego Chopin-Górecki”), a także działalność publicystyczną, wydawniczą. Jest organizatorem licznych konferencji naukowych . Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na II koncert w dniu 5 grudnia 2021 godz.15.30 Kościół Parafialny w Iwoniczu.