Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Erwina Wilusz mistrzynią Europy Nordic Walking

Erwina Wilusz mistrzynią Europy Nordic Walking
Erwina Wilusz mistrzynią Europy Nordic Walking

Mieszkanka Iwonicza – Zdroju, Erwina Wilusz, została Mistrzynią Europy w konkurencji nordic walking na dystansie 5km. Europejski czempionat rozegrany został w Kolbuszowej 4 lipca 2021 roku. Zawody zorganizowała Europejska Organizacja Nordic Walking (ENWO)i Polska Federacja Nordic Walking (PFNW). Jest to największy sukces w dotychczasowej karierze pani Erwiny. Nasza zawodniczka trenuje tą dyscyplinę sportu od trzech lat i regularnie bierze udział w zawodach rozgrywanych na terenie całego kraju odnosząc niemałe sukcesy. Erwina Wilusz ma w swoim dorobku między innymi:

– mistrzostwo Europy na 5km. (Kolbuszowa-2021)

–  wicemistrzostwo Europy w górskim nordic walking na dystansie 10 km. (Ustrzyki Dolne-2019)

–  srebrny medal Górskich Mistrzostw Europy w sztafecie mieszanej 2+2x5km.(Ustrzyki Dolne-2019)

–  wicemistrzostwo kraju na 10km. (Osielsko-2019)

– międzynarodowe wicemistrzostwo Polski w górskim pół maratonie (Prudnik-2021).

– górskie Mistrzostwo Polski na 5km. (Polanica – Zdrój, 2021)

– złoty medal mistrzostw Polski w sztafecie 4×10,5 km. (Biały Bór- 2021)

– Puchar Polski na 5km. (Polanica-Zdrój, 2020)

– zwycięstwo w ogólnopolskich zawodach NW dookoła Twierdzy Zamość (Zamość-2020)

– zwycięstwo w ogólnopolskich mistrzostwach Tarnobrzega (Tarnobrzeg 2020)

– 1m. w ogólnopolskich zawodach NW Uniwersału Połanieckiego (Połaniec-2020)

– 3x1m. w tegorocznym Pucharze Podkarpacia (Nowa Dęba, Kolbuszowa, Horyniec-Zdrój)

W 14-stu ubiegłorocznych startach na terenie Podkarpacia, Małopolski, Lubelszczyzny, Śląska oraz woj. świętokrzyskiego, Erwina odniosła komplet zwycięstw. Obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej okazale. Na półmetku  tegorocznych startów, pani Erwina Wilusz wywalczyła Mistrzostwo Europy, dwa tytuły Mistrzyni Polski, zanotowała wygraną w zawodach Pucharu Polski i odniosła komplet zwycięstw w tegorocznym Podkarpackim Pucharze. Na początku obecnego sezonu Erwina W. otrzymała powołanie do kadry Nordic Walking Poland Team i w zawodach poza granicami kraju reprezentować będzie barwy narodowe. Więcej informacji na temat naszej zawodniczki pod linkiem: 

https://vingberg.pl/pod-skrzydla-vingberg-trafiaja-kolejni-sportowcy/