Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Spotkanie Burmistrza Gminy z Dyrektorem Lasów Państwowych

Spotkanie Burmistrza Gminy z Dyrektorem Lasów Państwowych
Spotkanie Burmistrza Gminy z Dyrektorem Lasów Państwowych

Znaczącą część Iwonicza-Zdroju stanowi otaczająca nas przyroda, lasy, a w nich szlaki turystyczne, z których chętnie korzystają zarówno nasi goście jak i mieszkańcy.

W ostatnim czasie Urząd Gminy był kilkukrotnie informowany o pracach leśnych prowadzonych przez Lasy Państwowe na terenie naszej gminy.

W związku z troską o nasze dobro, jakim niewątpliwie jest las, w dniu wczorajszym w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie Burmistrza Gminy Pana Witolda Kocaja oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Iwoniczu-Zdroju Pana Rajmunda Boczara z Zastępcą Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Panem Janem Mazurem. Dyrektor Lasów Państwowych poinformował, że w strefie uzdrowiskowej ,,A’’ będą przeprowadzane zabiegi sanitarne, mające na celu tylko i wyłącznie przeciwdziałanie ewentualnym szkodom spowodowanym przez chore drzewa. Ponadto zapewnił, że przy procedurze związanej z oceną drzewostanu przeznaczonego do wycinki, będzie brał udział przedstawiciel gminy, tak aby w przyszłości wykluczyć przedwczesną decyzję o usunięciu drzewa. Burmistrz zwrócił się z wnioskiem do Dyrektora Lasów Państwowych, aby wszelkiego rodzaju szkody związane ze zrywką drzew zostały usunięte, a las był znów dostępny dla gości i mieszkańców uzdrowiska. Dyrektor Lasów Państwowych poinformował również, że w związku ze zbyt pochopną oceną drzewostanu, zostaną przygotowane tablice informacyjne, na których umieszczone będą zdjęcia drzew uprzednio usuniętych.