Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Osoby które posiadają ziemię rolną w Lubatowej i chciałyby ją sprzedać prosimy o kontakt z urzędem gminy

Osoby które posiadają ziemię rolną w Lubatowej i chciałyby ją sprzedać prosimy o kontakt z urzędem gminy
Osoby które posiadają ziemię rolną w Lubatowej i chciałyby ją sprzedać prosimy o kontakt z urzędem gminy

Informujemy osoby zainteresowane rozwojem sportu oraz infrastruktury sportowej w naszej gminie, że w piątek tj. 7 maja 2021 r., z inicjatywy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Iwoniczu-Zdroju pana Rajmunda Boczara, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej pana Łukasza Bienia oraz Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej pana Marka Bliżyckiego z udziałem Dyrektora Szkoły Podstawowej w Lubatowej, Prezesa Iwonickiego Klubu Narciarskiego ,,Górnik” w Iwoniczu-Zdroju, pana Edwarda Jakieły, odbyło się spotkanie z Proboszczem Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Stanisława Biskupa w Lubatowej ks. Ryszardem Królickim.

Tematem spotkania była konieczność omówienia potrzeby rozwoju sportu w Lubatowej oraz zmodernizowania parkingu usytuowanego poniżej cmentarza komunalnego w Lubatowej. Przewodniczący Rady ponowił propozycję zamiany terenu na którym znajduje się stadion oraz przedstawił potrzebę przekazania terenu parkingu na rzecz Gminy Iwonicz-Zdrój. Pozyskanie terenu przez gminę jest niezbędne do realizacji wielofunkcyjnego centrum sportu w Lubatowej, który służyłby rozwojowi tej miejscowości. Ponadto stan techniczny parkingu wymaga szybkiej interwencji, a nie może być na tę chwilę zrealizowany, ponieważ gmina nie jest jego właścicielem.
Kwestia zamiany gruntów ponownie nie została zaakceptowana przez ks. Proboszcza, padła natomiast propozycja zamiany działki na inną ziemię rolną znajdującą się w Lubatowej.


W związku z powyższym, osoby które posiadają ziemię rolną w Lubatowej i chciałyby ją sprzedać gminie, w celu odkupienia i przekazania jej ks. Proboszczowi w ramach wymiany, prosimy o kontakt z Urzędem Gminy w Iwoniczu-Zdroju pod nr. tel. (13) 43 502 12 wew. 132.