Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Kapliczka przy ul. Kulczyńskiego została odnowiona

Kapliczka przy ul. Kulczyńskiego została odnowiona
Kapliczka przy ul. Kulczyńskiego została odnowiona

Po kilku miesiącach nieobecności na mur przy ul. Kulczyńskiego powróciła dziś nietradycyjna w swojej formie „kapliczka” zawierająca fragment chłodnicy z przedwojennego samochodu, będąca swoistym darem wotywnym dra Józefa Aleksiewicza za ocalenie życia i zdrowia.

Przypomnijmy, że w 1937 r. dr Aleksiewicz oraz towarzyszący mu kierowca ulegli dość groźnemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego nie odnieśli jednak poważniejszych obrażeń. Swoje ocalenie przypisali wówczas interwencji Matki Bożej.
Niszczejąca przez lata pamiątka doczekała się wreszcie renowacji, a wszystko za sprawą członków Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” na czele z jego prezesem panem Rajmundem Boczarem. Odnowione wotum zostało poświęcone przez proboszcza parafii w Iwoniczu-Zdroju ks. Bogdana Nitkę i ponownie wkomponowane w mur wraz z tabliczką informującą o jego historii. Tym sposobem Iwonicz-Zdrój zyskał kolejny punkt na lokalnej mapie miejsc wartych odwiedzenia. Serdecznie dziękujemy członkom Stowarzyszenia za wykonanie prac renowacyjnych i dbałość o zachowanie miejscowej historii.