Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Spotkanie z Konsulem Generalnym Węgier

Spotkanie z Konsulem Generalnym Węgier
Spotkanie z Konsulem Generalnym Węgier

Deszczowa aura nie przeszkodziła w odbyciu się zaplanowanego na dzień 4 lutego br. „spotkania na szczycie”. Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój gościł dziś Konsula Generalnego Węgier w Polsce Pana dra Tibora Gerencséra. Głównym celem spotkania było omówienie zasad współpracy w 2021 r. w zakresie wykorzystania walorów turystyczno-uzdrowiskowych Iwonicza-Zdroju oraz sposobów ich popularyzacji wśród mieszkańców Węgier, jak również propagowania atrakcji „kraju bratanków” w naszej gminie.

Ustalono, że kolejne spotkanie w tej sprawie zorganizowane zostanie w drugiej połowie roku z udziałem rodzimych i węgierskich przedstawicieli podmiotów świadczących usługi sanatoryjno-uzdrowiskowe, którzy przedstawią pełną informację tekstowo-graficzną o posiadanych przez siebie realnych i potencjalnych możliwościach obsługi turystów.

Koordynacją kolejnych działań służących realizacji ww. przedsięwzięcia zajmie się Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój. Już teraz podejmuje on różne kroki w celu zapewnienia dynamicznego rozwoju uzdrowiska po ustaniu pandemii, m.in. nawiązuje i zacieśnia kontakty, mogące zaprocentować w przyszłości. Mamy nadzieję, że w sukurs naszym planom przyjdzie też planowana budowa kolejnych łączników S-19, dzięki którym ruch turystyczny między Węgrami a naszą gminą stałby się jeszcze łatwiejszy.