Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Kto może skorzystać z bezpłatnych dowozów na szczepienia przeciwko koronawirusowi?

Kto może skorzystać z bezpłatnych dowozów na szczepienia przeciwko koronawirusowi?
Kto może skorzystać z bezpłatnych dowozów na szczepienia przeciwko koronawirusowi?

Taką formę pomocy, zgodnie z rekomendacjami MSWiA, organizuje Gmina Iwonicz-Zdrój. Gmina nie wyznacza ani terminu ani miejsca szczepienia, zajmuje się jedynie transportem osób do tego uprawnionych, które mają już wyznaczony termin szczepienia na terenie Gminy Iwonicz-Zdrój.

Przypominamy, że rejestracja na szczepienie odbywa się za pomocą:

 • infolinii, nr tel. 989,
 • Internetowego Konta Pacjenta,
 • wybranego punktu szczepień na terenie gminy.

Do bezpłatnego transportu do punktów szczepień, które organizuje UG Iwonicz-Zdrój, uprawnieni są mieszkańcy Gminy, którzy mają orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) albo odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami i mają trudności w poruszaniu oraz osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

Urząd Gminy zaznacza, że nie organizuje przewozu zespołu szczepiennego do osób leżących w domach. – To zadanie punktów szczepień, które w ramach finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia realizują transport dedykowany takim osobom.

Jak zgłosić chęć skorzystania z bezpłatnego transportu do punktu szczepień:

W przypadku, gdy osoba będzie rejestrować się w wybranym punkcie szczepień, może złożyć od razu oświadczenie, że dysponuje orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności o kodzie R lub N lub że nie ma możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień.

W przypadku, gdy pacjent rejestruje się na szczepienie za pośrednictwem infolinii 989 lub e-rejestracji, może zgłosić potrzebę transportu bezpośrednio u koordynatora gminnego ds. transportu w Urzędzie Gminy w Iwoniczu-Zdroju tel. 798 855 607.

Koordynator pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1500.

Podczas rozmowy z koordynatorem trzeba podać m.in.:

 • telefon kontaktowy do pacjenta lub opiekuna
 • kryterium kwalifikujące do przewozu
 • adres zamieszkania pacjenta
 • adres punktu szczepień
 • datę i godzinę szczepienia

Trzeba też określić czy osoba będzie poruszać się na wózku inwalidzkim oraz czy będzie jej towarzyszył opiekun.

Koordynator przyjmie zgłoszenie i po sprawdzeniu dostępności dowozu oddzwoni z informacją o szczegółach jego realizacji.

Punkty szczepień w Gminie Iwonicz-Zdrój:

 1. SPZOZ Iwonicz, ul. Zagrodniki
 2. Centrum promocji zdrowia Sanvit Iwonicz-Zdrój, ul. Ks. Jana Rąba
 3. NZOZ Lubatowa