Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wręczenie medali parom z 50-letnim stażem małżeńskim

Wręczenie medali parom z 50-letnim stażem małżeńskim
Wręczenie medali parom z 50-letnim stażem małżeńskim

Dzisiejszy poniedziałek, 12 października, trudno zaliczyć do najpiękniejszych dni trwającego roku, ale dla niektórych mieszkańców naszej gminy z pewnością należał on do najbardziej słonecznych. Dziś w restauracji Zdrojowa w Iwoniczu-Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznawanych przez Prezydenta RP parom z 50-letnim stażem małżeńskim. W tym roku medalem tym wyróżniono 12 par z terenu Gminy Iwonicz-Zdrój. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną uroczystość odbywała się
w ograniczonym gronie Dostojnych Jubilatów z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj, który skierował do zaproszonych gości słowa uznania i podziękowania za wspólne, wieloletnie pożycie małżeńskie – piękny przykład dla młodego pokolenia. Jubilatom najserdeczniejsze życzenia i gratulacje złożyli również zastępca burmistrza Jacek Rygiel oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Iwoniczu-Zdroju Rajmund Boczar. Gratulacjom i słowom uznania towarzyszył toast wzniesiony za zdrowie zaproszonych par oraz wspólny (choć spożywany przy odrębnych stolikach) obiad. Jubilaci otrzymali także listy gratulacyjne oraz kwiaty. Wszystkim parom małżeńskim, które w ubiegłym roku obchodziły jubileusz Złotych Godów, jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia wielu lat spędzonych wspólnie w dobrym zdrowiu i w miłości. Jubilaci, którzy nie mogli uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu, otrzymają swoje odznaczenia w trybie indywidualnym po wcześniejszym uzgodnieniu.