Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Błąkające się psy

Ogłoszenie – zabłąkany pies – Iwonicz

Urząd  Gminy  w  Iwoniczu-Zdroju informuje, że w miejscowości Iwonicz od kilku  dni  biega pies rasy Hasky bez nadzoru i kontroli ze strony jego właściciela.  Przypomina się, że każdy  pies wymaga  nadzoru  ze strony właściciela lub opiekuna  a  jego wypuszczanie  poza teren  nieruchomości bez nadzoru  PODLEGA  KARZE  ARESZTU LUB GRZYWNY  NA PODSTAWIE ART. 37 UST.1 USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT – grzywna nawet do 1.000zł.  Dodatkowo osoby, które zostaną pogryzione lub w innych sposób doznają uszczerbku na zdrowiu – mogą dochodzić roszczeń odszkodowawczych na drodze cywilnej.  Właściciel psa jest proszony o przestrzeganie obowiązujących przepisów w zakresie utrzymywania zwierząt domowych i zabezpieczenie posesji przed niekontrolowaną ucieczka psa. Brak reakcji spowoduje przekazanie sprawy organom policji w celu wszczęcia postępowania zgodnie z kodeksem w sprawach o wykroczenia.

 

 

Ogłoszenie – zabłąkany pies – Lubatowa

Urząd Gminy w Iwoniczu-Zdroju informuje, że w dniu 8 sierpnia 2020 roku został powiadomiony o zabłąkanym psie przebywającym w rejonie zabudowy mieszkaniowej w Lubatowej Górka (nr budynków od 180-190). Pies jest łagodny, posiada obrożę z zaczepem jak na poniższym zdjęciu.  Właściciel psa proszony jest o odbiór zwierzęcia, które czasowo przebywa pod nr 180B. Dodatkowe informacje o psie można uzyskać w Urzędzie Gminy w Iwoniczu-Zdroju pod nr tel. 13-43-502-12 wew.121.