Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Dobry staż – dobry start

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju

Wspaniała wiadomość na zakończenie roku szkolnego napłynęła z Warszawy z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji! Znów ruszamy odkrywać świat z Gastronomikiem!

Nowy autorski projekt „Dobry staż – dobry start” uzyskał pełne finansowanie w ramach programu Unii Europejskiej „Erasmus+”.

48 uczniów i 10 nauczycieli ZSGH w Iwoniczu-Zdroju wyjedzie w 2021 i 2022 na 4-tygodniowe staże i szkolenia w Hiszpanii i Portugalii.

Miesiąc w Maladze i Lizbonie to dla uczniów i nauczycieli możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w restauracjach, cukierniach, hotelach i biurach podróży, to poznanie tajników wyjątkowej kuchni iberyjskiej, to zachwycające miejsca, cudowni ludzie i język obcy w praktyce!

W Gastronomiku obecnie realizowany jest projekt „Zawodowo doskonali – Practically perfect w ramach programu PO WER. Uczniowie uczyli się zawodu w stolicy Portugalii, Lizbonie i hiszpańskim Torremolinos, a w przyszłym roku pojadą do Bolonii. Taki wyjazd daje uczniom możliwość podniesienia kwalifikacji w realnym środowisku pracy i uzyskania świadectw i certyfikatów tak potrzebnych na rynku pracy.