Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Ponowne otwarcie przedszkoli

W związku z informacją Prezesa Rady Ministrów o możliwości ponownego uruchomienia przedszkoli i żłobków od 6 maja br. zawiadamiam, że dyrektorzy przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Iwonicz-Zdrój, przeprowadzili analizę potrzeb organizacji zajęć opiekuńczych w ww. placówkach. Z uzyskanych informacji wynika, że zainteresowanie ponownym posłaniem dzieci do przedszkola jest ograniczone. Także aspekty sanitarne i organizacyjne nie pozwalają na uruchomienie ww. obiektów od 6 maja. Obecnie prowadzone są działania mające na celu zapewnienie bezpiecznego powrotu dzieci do oddziałów przedszkolnych z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Przywrócenie normalnego trybu pracy tych placówek wymaga wdrożenia surowych procedur sanitarnych. Przewidywane otwarcie przedszkoli może nastąpić najwcześniej 18 maja po spełnieniu wszelkich wymogów sanitarnych.  
O ewentualnej zmianie terminu otwarcia placówek zostaną Państwo poinformowani niezwłocznie po podjęciu stosownej decyzji.