Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Turniej o Puchar Burmistrza Gminy Iwonicz Zdrój- rocznik 2010

Turniej o Puchar Burmistrza Gminy Iwonicz Zdrój- rocznik 2010
Turniej o Puchar Burmistrza Gminy Iwonicz Zdrój- rocznik 2010

Pierwsze zawody organizowane przez Szkółkę Piłkarską Niedźwiadki Lubatowa działającą od lipca ubiegłego roku śmiało można uznać za udane. Podjęcie się tego przedsięwzięcia było prawdziwym strzałem w „10”. Chętnych do wzięcia udziały w turnieju było aż 15 drużyn, jednak ze względów organizacyjnych podjęto decyzję o przeprowadzeniu rozgrywek w systemie każdy z każdym dla 8 drużyn. Duże słowa uznania należą się dla trenera Football Academy Oleszyce, który po wycofaniu się ekipy z Frysztaka, na 2 dni przed zawodami, bez wahania zgłosił swoich podopiecznych do turnieju. Co więcej, aby dotrzeć do Lubatowej, FA Oleszyce mieli do pokonania prawie 200 km.
Jak wspomniano powyżej, na parkiecie rywalizowało 8 zespołów. Już od I serii spotkań widać było, że faworytem będzie drużyna MOSiR Dukla. Chłopcy z Grunwaldu Budziwój spisywali się również bardzo dobrze i po 3 meczach mieli na koncie komplet punktów. Bardzo dobrze zaczęli też zawodnicy z Oleszyc, natomiast Orzełek Bażanówka po porażce w 1 spotkaniu rozkręcał się z każdym następnym meczem. Jeśli chodzi o Niedźwiadki z Lubatowej, zaczęli fantastycznie, pokonując 5-0 najmłodszą drużynę turnieju- iwonicki oddział Beniaminek Soccer Schools, w którym rządziła Lena Polek, zdobywczyni 6 goli w całym turnieju. W kolejnych meczach nie było już tak dobrze. W większości spotkań gra mogła się podobać, zwłaszcza w przegranym 2-3 z Grunwaldem Budziwój oraz w pechowo zremisowanych z Koniczynką Krosno i Activ Pro Rymanów, gdzie nasi chłopcy obijali słupki i poprzeczkę. Zwycięstwo i 3 remisy Niedźwiadków przełożyło się na 6 miejsce w turnieju. Należy wspomnieć, że w Niedźwiadkach oprócz chłopców z roczników 2010 i 2011 wystąpiło również kilku z roczników 2012 oraz 2013 i co więcej, dwóch z nich wpisało się na listę strzelców!
6 miejsce to nie jest spełnienie marzeń chłopców, łzy po meczu z Grunwaldem miały swoją wymowę. Zgromadzeni kibice widzieli jednak dobrą grę chłopców w większości meczów i jesteśmy pewni, że dobra gra zaowocuje już niedługo. 

Poniżej prezentujemy klasyfikację końcową:
1. MOSiR Dukla – 21 pkt
2. Grunwald Budziwój- 18 pkt
3. Orzełek Bażanówka- 13 pkt
4. Football Academy Oleszyce- 10 pkt
5. Aktiv Pro Rymanów- 7 pkt
6. Niedźwiadki Lubatowa- 6 pkt
7. Koniczynka Krosno- 5 pkt
8. Beniaminek Soccer Schools o/Iwonicz- 0 pkt

Najlepszym strzelcem turnieju okazała się Tatiana Głód z MOSiR Dukla, zdobywczyni 10 goli. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Mikołaj Tunia z Grunwaldu Budziwój, natomiast najlepszym zawodnikiem okazał się przedstawiciel Niedźwiadków- Wiktor Masłowski.
Ukłony dla wszystkich zespołów, które zaszczyciły nas swoją obecnością podczas naszego pierwszego turnieju. 

Za pomoc w organizacji turnieju, Szkółka Piłkarska Niedźwiadki Lubatowa i Zarząd LKS Lubatowa pragnie podziękować:
– Panu Burmistrzowi Gminy Iwonicz Zdrój, Witoldowi Kocajowi
– Rodzicom dzieci trenujących w naszej szkółce
– Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lubatowej za udostępnienie hali
– Panu Stanisławowi Urbankowi- za sędziowanie spotkań
– Panu Jakubowi Staniszowi- za oprawę muzyczną i spikerowanie
– Panu Maciejowi Zimie- za pomoc medyczną podczas meczów
– Pani Małgorzacie Szczurek i Panu Piotrowi Wołtoszowi – za przygotowanie ciasteczek
– Panu Piotrowi Węgrzynkowi za ufundowanie pizzy dla zawodników