Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

SUKCES KLAUDII SZMYD!

SUKCES KLAUDII SZMYD!
SUKCES KLAUDII SZMYD!

18 grudnia w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbyła się Gala Finałowa XX Krośnieńskiego Konkursu Literackiego. Uroczystość swoją obecnością uświetnili m.in.: Prezydent Miasta Krosna – Piotr Przytocki(pod którego honorowym patronatem odbywał się konkurs), Przewodniczący Rady Miasta Krosna – Zbigniew Kubit, Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Krosna – Grzegorz Półchłopek. Na konkurs wpłynęło 145 prac z południowych województw Polski. Utwory oceniało kilkuosobowe jury pod przewodnictwem dra Mariusza Kalandyka – poety i krytyka literackiego. Z radością i dumą informujemy, że Klaudia Szmyd (z kl. VII) zdobyła w konkursie aż dwie nagrody! Jedną jest wyróżnienie przyznane przez jury za opowiadanie pt. „Opowieść Babci”. Drugą nagrodę przyznało Starostwo Powiatowe, które spośród wszystkich 145 prac wybrało trzy najlepsze (bez wskazywania miejsc) i wśród nich znalazła się praca Klaudii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wszystkie nagrodzone prace, w tym Klaudii, znalazły się w specjalnie wydanym przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną biuletynie.