Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Profesjonaliści w kuchni – Wyróżnienie dla Angeliki Gankiewicz i Marii Sobolak uczennic ZS przy OSiW OHP w Iwoniczu w XIV Europejskim Konkursie Kulinarnym EKOGALA 2019

Profesjonaliści w kuchni – Wyróżnienie dla Angeliki Gankiewicz i Marii Sobolak uczennic ZS przy OSiW OHP w Iwoniczu w XIV Europejskim Konkursie Kulinarnym EKOGALA 2019
Profesjonaliści w kuchni –  Wyróżnienie dla Angeliki Gankiewicz i Marii Sobolak uczennic ZS przy OSiW OHP w Iwoniczu w  XIV Europejskim Konkursie Kulinarnym                         EKOGALA 2019

W dniach 6-7 grudnia 2019r. w Rzeszowie, uczennice Angelika Gankiewicz z  klasy  III BRŻ i Maria Sobolak z  klasy II BRŻ, reprezentowały  szkołę w XIV Europejskim  Konkursie  Kulinarnym EKOGALA 2019.  Do finału zakwalifikowało się tylko 10 szkół z całej Polski. O reprezentacji szkoły w finale decydowały opracowane autorskie receptury gastronomiczne  z normatywem surowców. 

Tematem przewodnim konkursu była: Kaczka i polskie smaki . Uczestnicy musieli w ciągu 80 minut przygotować 8 porcji dania zasadniczego oraz 8 porcji deseru.

 Danie główne  z piersi z kaczki z obowiązkowym wykorzystaniem :

 • dowolnych warzyw korzeniowych ( minimum dwóch)
 • owoców sezonowych
 • batatów

Deser talerzowy z obowiązkowym wykorzystaniem:

 • dowolnego gatunku dyni
 • białej czekolady
 • pistacji
 • rozmarynu

Angelika i Marysia  przygotowały  następujące dania:

Danie główne: PIERŚ  Z KACZKI PODANA Z PURRE Z BATATÓW I GRUSZKI , CHRUSTEM Z WARZYW, Z NUTKĄ SOSU ŻURAWINOWO – JABŁKOWEGO I KONFITOWANYMI ZIEMNIAKAMI TRUFLOWYMI.

 

Deser: DESER DYNIOWO MARCHEWKOWY Z BIAŁĄ CZEKOLADĄ, PISTACJAMI I ROZMARYNEM

 

Chociaż poziom był wyrównany, to Jury musiało dokonać oceny według szczegółowych kryteriów oceniania i wyłonić zwycięzców. Angelika i Marysia   otrzymały WYRÓŻNIENIE. Uczniów  do konkursu przygotowała Małgorzata Wawro.

 

Serdecznie dziękujemy pani kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania  OHP,  Małgorzacie Frączek za pomoc i wsparcie dla uczniów biorących udział w konkursie.