Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

KONKURS RECYTATORSKI „ZAKRĘCONA MATEMATYKA”

KONKURS RECYTATORSKI „ZAKRĘCONA MATEMATYKA”
KONKURS RECYTATORSKI „ZAKRĘCONA MATEMATYKA”

21 listopada 2019 r. odbył się – już po raz piętnasty konkurs recytatorski „Zakręcona Matematyka”. Wzięły w nim udział dzieci z Przedszkola Gminnego w Iwoniczu oraz ich koledzy z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. ks. A. Podgórskiego. Głównymi założeniami konkursu było:

  • zachęcanie do wspólnego czytania z dzieckiem literatury polskiej,
  • wzmacnianie więzi uczuciowej między członkami rodziny,
  • rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci,
  • wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności,
  • dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich,
  • popularyzacja matematyki – królowej nauk,
  • poszerzanie zainteresowań matematycznych.

W konkursie wzięło udział 27. dzieci w wieku 3-6 lat, które do występu przygotowali rodzice. Wybrane przez nich wiersze, których tematyka zgodnie z nazwą konkursu wiązała się z matematyką (liczbami, działaniami, określaniem stron i kierunków, a także porami roku i miesiącami) okazały się świetnym sposobem na zabawę z „Królową Nauk”.

Doskonała interpretacja utworów zachwyciła nasze jury, w skład którego wchodziły: pani Monika Leśniak-Skakuj – dyrektor Szkoły Podstawowej w Iwoniczu oraz pani Bogusława Bogaczyk, która po raz kolejny była jurorką w konkursie organizowanym przez przedszkole, a także dyrektor naszego przedszkola pani Lidia Kuliga. Także dla widzów – przedszkolaków występ ich kolegów był dobrą zabawą i spotkaniem z kulturą.

Zgodnie z tradycją nagrody i podziękowania otrzymali wszyscy uczestnicy. Chcieliśmy jeszcze raz złożyć podziękowania zarówno uczestnikom konkursu, jak i ich rodzicom – za czas i trud włożony w bardzo dobre przygotowanie dzieci do występu.

Zapraszamy za rok.

Organizatorzy