Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

„Pokochaj pluszowego misia” – impreza czytelnicza.

„Pokochaj pluszowego misia” – impreza czytelnicza.
„Pokochaj pluszowego misia” – impreza czytelnicza.

25 listopada to Dzień Pluszowego Misia, który obchodzimy co rok. Data ta nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Jego pomysłodawcy stworzyli zabawkę, której nie pokonał czas. 
Pluszaki to idealni pocieszyciele i powiernicy dziecięcych sekretów i najlepsi przyjaciele każdego malucha. Dają poczucie bezpieczeństwa, uczą empatii i odpowiedzialności, są nieoceniona pomocą podczas budowania relacji społecznych i międzyludzkich. Pewnie dlatego mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek moda na misie nie przemija.
Aby umożliwić dzieciom wyjątkowe przeżycie tego dnia zaprosiłam uczniów klasy I do biblioteki szkolnej na wspólne świętowanie. Dzieci aktywnie brały udział w zabawie. Poznały historie Pluszowego Misia, uważnie wysłuchiwały czytanych tekstów i dobrze bawiły się ze swoimi Przytulankami. Oczywiście nie zabrakło również życzeń i gromkiego „STO LAT” dla wszystkich uczniów, bo:
„czy to jutro, czy to dziś –
wszystkim jest potrzebny miś”.

Magdalena Depczyńska