Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

„W świecie baśni Hansa Christiana Andersena”  – konkurs czytelniczy

„W świecie baśni Hansa Christiana Andersena”  – konkurs czytelniczy
„W świecie baśni Hansa Christiana Andersena”  – konkurs czytelniczy

Konkursy czytelnicze są jedną z najatrakcyjniejszych form rozwijania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Współzawodnictwo aktywizuje uczestników, a wprowadzane elementy gier i zabaw wprawiają wszystkich w dobry nastrój.
Świat księżniczek, wróżek i smoków kochamy wszyscy, niezależnie od wieku i czytelniczych preferencji. Dlatego w tym roku postanowiłam uczcić Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych turniejem, w którym powrócimy do czasów dzieciństwa. Do wspólnej zabawy zaprosiłam 4 dwuosobowe drużyny (dwie z klasy IV i dwie z klasy V), które musiały zmierzyć się z wybranymi baśniami H. Ch. Andersena. Uczniowie mieli 3 tygodnie na zapoznanie się z tekstem. Punktem kulminacyjnym było oczywiście spotkanie w bibliotece szkolne, które odbyło się 23 października. Od samego rana wszyscy odczuwaliśmy lekkie podekscytowanie i z niecierpliwością czekaliśmy na konkurs.
Punktualnie o godzenie 12.45 rozpoczął się pojedynek. Uczniowie musieli wykazać się znajomością treści 9-ciu baśni w kilku konkurencjach. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystępowały do kolejnych zadań. Najwięcej emocji wzbudzała konkurencja, podczas której grupy rozpoznawały poprzez dotyk rekwizyty charakterystyczne dla baśniowych postaci.
zabawa była doskonała. Okazało się, że czas spędzony w bibliotece może przynieść wiele radości i satysfakcji z dobrze spełnionego obowiązku.

Wyniki:

I miejsce: Melania Knap, Martyna Patla

II miejsce: Maciej Gruszka, Kacper Śliwa

III miejsce: Maryna Białogłowicz, Oliwia Albrycht,

IV miejsce: Maria Kędzior, Amelia Pelc

Gratulacje dla wszystkich uczestników!!!

 

Magdalena Depczyńska