Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Pasowanie na Ucznia

Pasowanie na Ucznia
Pasowanie na Ucznia

Różne buzie, różne włosy, różne uszy oraz nosy, różne oczy – ich kolory…

To prawda, dzieci różnią się od siebie, ale wszystkie marzą o tym samym – by zostać „prawdziwym uczniem”.

 

17 października 2019 roku był bardzo ważnym dniem dla pierwszoklasistów. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet prawowitych uczniów szkoły. Pasowanie na ucznia to jedna z najbardziej oczekiwanych uroczystości dla każdego pierwszaka i jego rodziców.

Doniosłą uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor, witając zebranych: głównych bohaterów spotkania, ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu najmłodszych. Wcześniej zwróciła się do nich uczennica klasy czwartej, życząc powodzenia oraz zapewniając, że starsi uczniowie podadzą im pomocną dłoń, gdy będą w potrzebie. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali to, czego nauczyli się w ciągu pierwszych tygodni pobytu w szkole. Swoim występem udowodnili, że są godni nosić miano ucznia. Przy Sztandarze Szkoły dzieci wypowiedziały uroczyste słowa ślubowania. Po nich ślubowali rodzice. Zgodnie przyrzekli, że będą: zawsze pamiętać, by uważnie słuchać dzieci; doceniać w nich to, co najlepsze; przytulać je często; cieszyć się ich dzieciństwem… Po ślubowaniu dzieci i rodziców, Pan Dyrektor dokonał aktu Pasowania na Ucznia wszystkich pierwszoklasistów. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali oni dyplomy oraz medale. Na koniec dzieci zwróciły się jeszcze do rodziców dziękując za trud wychowania oraz wręczając listy, w których prosiły między innymi o spokój i pogodną atmosferę w domu; pomoc w przygotowaniu się do szkoły; wspólne czytanie książek… Cała uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

Do społeczności szkolnej zostali przyjęci:

1. Aszklar Stanisław

2. Białogłowicz Emilia

3. Drozd Kamil

4. Knap Lena

5. Krowicki Ksawery

6. Murdzek Tobiasz

7. Pernal Mateusz

8. Pernal Szymon

9. Slezak Szymon

10. Zając Wiktor

11. Zygmunt Maksymilian

12. Zygmunt Nikola

Wielu sukcesów w nauce życzy wychowawca klasy – Jolanta Zygmunt