Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

XVII DNI WOKALISTYKI OPEROWEJ i KURSU WOKALISTYKI OPERWEJ

XVII DNI WOKALISTYKI OPEROWEJ i KURSU WOKALISTYKI OPERWEJ
XVII DNI WOKALISTYKI OPEROWEJ i KURSU WOKALISTYKI OPERWEJ

Kolejne koncerty w ramach KURSU WOKALISTYKI OPEROWEJ w Iwoniczu-Zdroju już za nami. W sobotę w koncercie arii i pieśni licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać 19 utworów m.in. R. Staraussa, P. Czajkowskiego, G. Pucciniego, Giuseppe Verdiego czy W. A. Mozarta. Zaprezentowany przez młodych śpiewaków repertuar oczarował zebranych w sali kina Wczasowicz melomanów, którzy nie skąpili braw kursantom.

W niedzielę, także w kinie, odbył się Koncert Promenadowy poprowadzony ze swadą, wdziękiem i humorem przez prof. zw. dra hab. Feliksa Widerę. Dobrany repertuar był lekki i żartobliwy, co stanowiło dla publiczności rekompensatę za niesprzyjające warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Koncert zachwycił zebranych, którzy z niekłamanym entuzjazmem nagradzali każdego z występujących. Niespodzianką organizatorów było włączenie widzów we wspólny z kursantami i pedagogami śpiew pieśni S. Moniuszki. Wspaniale ułożone programy, świetne wykonanie
i brawurowe prowadzenie koncertów stworzyło wspaniałą atmosferę muzycznego święta. Wszystko wskazuje na to, że ostatni z zaplanowanych występów publicznych – Koncert Finałowy, będzie równie wyjątkowy i wart obejrzenia. Przekonamy się o tym już niebawem, bo 17 lipca o godz. 19.00. Koncert odbędzie się w sali kina Wczasowicz. Już dziś zapraszamy na to wydarzenie wszystkich melomanów.