Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wizyta w remizie strażackiej.

Wizyta w remizie strażackiej.
Wizyta w remizie strażackiej.

Wszystkie dzieci z naszego Przedszkola wybrały się w odwiedziny do Ochotniczej Straży Pożarnej w Iwoniczu, gdzie  przywitali nas strażacy.
   Nasi milusińscy mogli zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki ubierają się do akcji. Zwiedzały także wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie. Kto chciał mógł przymierzyć hełm strażacki, potrzymać wąż.
   Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dla dzieci zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.
               Bardzo dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej we za miłe i pouczające przyjęcie.