Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Zespół Szkół w Iwoniczu Mistrzem Polski!!!

Zespół Szkół w Iwoniczu Mistrzem Polski!!!
Zespół Szkół w Iwoniczu Mistrzem Polski!!!

Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu zwyciężyli w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Drużyna z Iwonicza – po wygraniu Eliminacji Powiatowych oraz Finału  Wojewódzkiego reprezentowała województwo podkarpackie w Turnieju Finałowym  określanym jako Mistrzostwa Polski.

W dniach 11-12 czerwca 2019r. w Zespole Szkół CKR  w Żarnowcu / woj. śląskie / zespół z Iwonicza w składzie: Kacper Kielar – tegoroczny absolwent technikum mechanizacji rolnictwa, Wojciech Wilusz – uczeń klasy II technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz Mateusz Graboń – uczeń klasy III technikum pojazdów samochodowych rywalizował z 16 drużynami z całej Polski.

Reprezentacja ZS w Iwoniczu okazała się bezkonkurencyjna w klasyfikacji drużynowej wyprzedzając drugą drużynę  o 25 punktów , a trzecią aż o 35 punktów.

Także w klasyfikacji  indywidualnej dwa czołowe miejsca zajęli uczniowie z Iwonicza: zwyciężył Kacper Kielar przed Wojciechem Wiluszem.

Drużynę  do turnieju przygotowywał i opiekę sprawował  Dyrektor  Zespołu Szkół w Iwoniczu Leszek Zajdel.

Pierwszego dnia Turnieju, po uroczystym rozpoczęciu, zawodnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, ze  znajomości rozwiązywania konkretnych sytuacji  na skrzyżowaniach oraz testy z historii motoryzacji. Uczniowie z iwonickiej szkoły najlepiej rozwiązali testy i już po pierwszym dniu objęli prowadzenie  z kilkupunktową przewagą nad rywalami.

Drugiego dnia, uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, musieli wykryć usterki w samochodzie osobowym, motocyklu oraz  skuterze . Ważnym etapem finału turnieju była sprawnościowo-szybkościowa jazda skuterem oraz samochodem osobowym. W konkurencjach udzielania I pomocy przedmedycznej oraz jazdy samochodem drużyna z Iwonicza osiągnęła najlepszy wynik   i powiększyła przewagę punktową  nad pozostałymi szkołami.

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie pozytywnych wzorców zachowań, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

 

Klasyfikacja drużynowa  czołowej  ósemki:

 

  1. ZESPÓŁ SZKÓŁ W IWONICZU – 53 pkt.
  2. I LO we Włoszczowie – 78 pkt.
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie – 88 pkt.
  4. Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach – 89 pkt.
  5. Technikum Mechaniczno-Rolnicze w Poznaniu – 94 pkt.
  6. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu – 94 pkt.
  7. Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu – 95 pkt.
  8. Zespół Szkół Nr 2 we Wrocławiu – 111 pkt.

 

Klasyfikacja indywidualna najlepszej trójki uczestników:

1.Kacper Kielar – Zespół Szkół w Iwoniczu – 10 pkt.

2.Wojciech Wilusz – Zespół Szkół w Iwoniczu – 14 pkt.

3.Marcin Nowak – I LO we Włoszczowie – 14 pkt.

 

O końcowym wyniku punktowym  zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej decydowała suma miejsc uzyskanych przez zawodników  w poszczególnych konkurencjach. Zwycięzca konkurencji otrzymywał 1 pkt., kolejny 2 pkt., itd. Triumfatorem została drużyna, która po rozegraniu wszystkich konkurencji uzyskała najmniejszą ilość punktów / podobna zasada dotyczyła klasyfikacji indywidualnej /.

 

Zwycięstwo uczniów Zespołu Szkół w Iwoniczu  w tegorocznej edycji turnieju  jest największym osiągnięciem drużyny reprezentującej województwo podkarpackie  w ostatnich kilkunastu latach w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego!!!