Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wyróżnienie w Konkursie gastronomicznym pt. „Kreatywny Kucharz” w Tarnobrzegu

Wyróżnienie w Konkursie gastronomicznym pt. „Kreatywny Kucharz” w Tarnobrzegu
Wyróżnienie w Konkursie gastronomicznym pt. „Kreatywny Kucharz” w Tarnobrzegu

W dniu 5 czerwca  2019 r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu odbyła się  VIII edycja  konkursu kulinarnego ,,Kreatywny Kucharz”

W konkursie wzięło udział  16 uczniów ze szkół gastronomicznych. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań był PODKARPACKI FUSION. Zadaniem uczestników było przygotowanie dania głównego z Łososia z dodatkami  oraz deseru w którym wykorzystana musiała  być czekolada mleczna i gorzka.

ZS przy OSiW OHP w Iwoniczu reprezentowały dwie uczennice  z I Klasy Szkoły Branżowej  w zawodzie kucharz:  Sylwia Widz  przygotowała: Danie główne: Łosoś pieczony podany z puree z batatów i gruszki oraz aromatycznymi warzywami. Deser: Brownie czekoladowe z orzechami , śmietaną, żelem porzeczkowym i owocowym kawiorem.

Z klasy II szkoły branżowej w zawodzie kucharz Klaudia Kozdroń, przygotowała:
Danie główne :Łosoś otulony boczkiem podany na szpinaku z puree z pietruszki i gruszki.

Deser: Czekoladowa chmurka z truskawkami.

Komisja konkursowa, wyraziła podziw i uznanie dla Sylwii   za pomysłowość i oryginalność w komponowaniu smaków i barw przygotowanych dań i przyznała jej WYRÓŻNIENIE.

Uczennice do konkursu przygotowała Małgorzata Wawro.

Serdecznie dziękujemy pani kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP,  Małgorzacie Frączek za pomoc i wsparcie dla uczniów biorących udział w konkursie.