Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Zielona Szkoła w Łebie

Zielona Szkoła w Łebie
Zielona Szkoła w Łebie

12 maja 2019 r. o godz. 18.00 uczniowie naszej szkoły razem z opiekunami wyjechali na zieloną szkołę do Łeby.  Na miejscu byliśmy o godzinie 7.00 następnego dnia.  Po zakwaterowaniu w ośrodku Fregata mieliśmy czas wolny na odpoczynek, przywitaliśmy  się z morzem i zwiedziliśmy okolicę.
We wtorek 14 maja poszliśmy do centrum miasta, gdzie znajduje się Aleja Prezydencka z odciskami dłoni polskich prezydentów. Po powrocie do ośrodka zjedliśmy obiad, a po południu wybraliśmy się nad morze.

Następny dzień okazał się równie atrakcyjny. Zaraz po śniadaniu autokarem udaliśmy się do Sea Parku w Sarbsku. Tam skorzystaliśmy ze wszystkich atrakcji parku. Obejrzeliśmy show na żywo z fokami bałtyckimi i uchatkami kalifornijskimi, odwiedziliśmy dwa oceanaria: prehistoryczne i współczesne audiowizualne, podziwialiśmy repliki galeonów wojennych z bitwy pod Oliwą, wolierę z ptactwem, park miniaturowych latarni, park makiet zwierząt morskich w skali 1:1. Niektórzy próbowali swoich sił w parku zręcznościowo-linowym. Około godziny 14.00 wróciliśmy na obiad. Wieczorem część grupy udała się na plażę, by podziwiać zachód słońca, a pozostali na dyskotekę.

W środę odbyła się wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie znajduje się największy w Europie pas ruchomych wydm. Autokarem przejechaliśmy do miejscowości Rąbka, a następnie odbyliśmy rejs statkiem wzdłuż malowniczego wybrzeża Jeziora Łebsko, będącego już częścią Słowińskiego Parku Narodowego. Największą atrakcją okazał się spacer po wydmach, aż do najwyższej z nich Wydmy Łąckiej. Zmęczeni, ale szczęśliwi, wracaliśmy pieszo, około 5km, do miejscowości Rąbka, skąd autokarem wróciliśmy do ośrodka.
Przedostatni dzień naszego pobytu przeznaczony był na odpoczynek. Po obiedzie cześć grupy wraz z opiekunami udała się do centrum, pozostali, w większości chłopcy, udali się na „Orlik”.

Ostatni dzień zapowiadał się równie ciekawie. Po śniadaniu, o godzinie 9.00 przyjechały po nas meleksy, które zawiozły nas do Łeba Park. Była to dla wszystkich fantastyczna przygoda – przenieśliśmy się w przeszłość, aż do epoki kredy, i podziwialiśmy  trójwymiarowe gady naturalnej wielkości. Zjeżdżalnie, koło młyńskie czy mini golf to jedne z licznych atrakcji tego parku. O godzinie 14.00 wróciliśmy na obiad, a o 15.30, po wykwaterowaniu, wyjechaliśmy do Lubatówki. Na miejsce dotarliśmy około godziny 4.30.

Podsumowując, czas spędzony na zielonej szkole nie był czasem zmarnowanym. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele niezwykłych miejsc. Wycieczkę zorganizowało biuro podróży Travel Line, a głównym sponsorem był Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój, Pan Witold Kocaj, któremu bardzo serdecznie dziękujemy!
Dziękujemy też Pani Agnieszce Bałce, która czuwała na organizacją i harmonogramem naszych wyjazdów.  Opiekunami wycieczki byli: Monika Parylak, Agnieszka Stanisz,  Bogusław Trygar i Krzysztof Such.